Konsolidacja rozwiązaniem dla braku zdolności kredytowej

2014-09-08 18:03:31

Brak zdolności kredytowej uniemożliwia Ci zaciągnięcie kolejnej pożyczki, podczas gdy potrzebny jest pilny remont domu lub niezbędne jest zaprowadzenie samochodu do warsztatu? Pomyśl nad konsolidacją dotychczasowych zobowiązań. 

Niestety, pomimo mijającego kryzysu finansowego (który w negatywny sposób odbił się na gospodarce zarówno światowej, jak i krajowej), nie zmniejsza się liczba nadmiernie zadłużonych Polaków.

Niskie pensje, a jednocześnie wysokie koszty utrzymania sprawiły, że wielu z nas z chęcią korzysta i korzystało z rozmaitych kredytów i pożyczek bankowych. Jednak, łatwo jest wziąć na swoje barki zobowiązanie finansowe, lecz o wiele trudniej jest je później spłacić.

Mało kto zawczasu zastanawia się nad tym, czy zaciągając jakikolwiek kredyt, będzie mieć z czego go później uregulować. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się za miesiąc czy za pół roku i w jakim stanie będzie wówczas nasz portfel.

Nadmierne zadłużenie, posiadanie kilku kredytów i pożyczek w różnych instytucja finansowych może bardzo poważnie zachwiać naszym budżetem domowym. Niestety każde zobowiązanie wobec banku obniża naszą zdolność i wiarygodność finansową. Jeżeli znajdziemy się w naprawdę podbramkowej sytuacji i będziemy szukać na szybko jakiegoś rozwiązania, żadna instytucja finansowa nie wyciągnie do nas pomocnej dłoni, jeżeli nie będziemy mieć zdolności kredytowej. Jak wybrnąć z tego? Czy jest jakieś rozwiązanie? Owszem. Najwygodniejszym sposobem na odzyskanie płynności finansowej jest skorzystanie z konsolidacji wszystkich dotychczasowych zobowiązań.

Konsolidacja kredytów ma bowiem na celu połączenie wszystkich bieżących zobowiązań (nawet tych z zaległościami) w jedną niższą – a co za tym idzie – łatwiejszą do spłaty ratę. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że konsolidacja w znaczny sposób wydłuży okres spłaty całego zobowiązania. Poza tym, dzięki skonsolidowaniu dotychczasowych rat w jedną, mniejszą odzyskujemy zdolność i wiarygodność kredytową. Jest to niezmiernie ważne, gdyż nie tylko odzyskujemy spokój ducha, ale i śmielej patrzymy w przyszłość, nie obawiając się na każdym kroku następnego nieprzewidzianego wypadku, większego wydatku lub awarii, która znowu mocno odbije się na stanie naszego konta.

Jeżeli nie radzimy sobie z naszymi wydatkami, a bieżące raty i zobowiązania przerastają nasze możliwości finansowe, warto udać się do doradcy, by pomógł nam dobrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny, który uwolni nasze finanse i pomoże nam odzyskać uśmiech na twarzy. 

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam