Porównujemy raty kredytów gotówkowych na 5 tys. zł

2014-10-31 08:22:17

Na rynku kredytów gotówkowych panuje ogromna konkurencja. To sytuacja korzystna dla klientów, którzy mogą wybierać spośród wielu ofert. Porównajmy raty kredytów dostępnych w różnych bankach, przy założeniu, że pożyczamy 5 tys. zł.

Analizując produkty kredytowe, dobrze jest brać pod uwagę wszystkie koszty, jakie przyjdzie nam ponieść w przypadku zaciągnięcia zobowiązania. Sprawdzajmy zatem nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również prowizje, opłaty i warunki, które pozwolą nam dostać taki kredyt. Suma wszystkich kosztów ukrywa się w rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO). W rezultacie, wszystko to wpływa na wielkość miesięcznych rat, jakie przyjdzie nam spłacać.

Szukamy pożyczki na 3 lata

5 tys. zł na 36 miesięcy najlepiej pożyczyć w Banku Pocztowym (Kredyt Gotówkowy Raz Dwa), gdzie miesięcznie będzie nas to kosztowało 161,31 zł, czyli, w sumie, oddamy 5 807,25 zł. RRSO tego kredytu to 10,50%, a oprocentowanie nominalne – 9,99%. Warto podkreślić, że nie zapłacimy tu żadnej prowizji. Nie musimy również wykupywać ubezpieczenia, ale mamy dostęp do promocyjnego pakietu NNW. Niestety, kredyt ten jest przeznaczony dla pracowników wybranych zakładów pracy.

Nieco gorszą, ale także atrakcyjną ofertą może pochwalić się Eurobank, proponując Tani Kredyt z Kontem. Tutaj nasza miesięczna rata wynosić będzie 163,13 zł, czyli oddamy bankowi 5 872,60 zł. RRSO tego produktu to 11,28% z oprocentowaniem nominalnym 8,60% w skali roku i prowizją na poziomie 3,20%. Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia. Możemy tu wybrać dowolny dzień spłaty, jaki nam odpowiada, a w dodatku, co roku, przysługuje nam miesiąc przerwy w spłacie zobowiązania. Trzeba jednak dodać, że wymagane jest w tym wypadku przelewanie wynagrodzenia do Eurobanku.

Dokąd po 5 tys. zł na 5 lat?

Gdy zdecydujemy się pożyczyć 5 tys. na 60 miesięcy, tutaj również najlepiej wypada Kredyt Gotówkowy Raz Dwa Banku Pocztowego z ratą 106,21 zł. Oznacza to, że oddać będziemy musieli 6 372,64 zł. Pozostałe warunki i oprocentowanie są identyczne, jak w przypadku wyżej opisywanego okresu kredytowania na 36 miesięcy.

Przy kredycie na 60 miesięcy zmienia się pozycja wicelidera, w porównaniu do okresu 3-letniego. Tym razem na drugim miejscu plasuje się oferta promocyjna Kredytu Gotówkowego „Taniej być nie może” Deutsche Bank. Zobowiązanie, jakie co miesiąc zapłacimy, wynosi tu 106,43 zł, co daje całkowitą kwotę 6 385,56 zł. Trzeba przyznać, że to minimalna strata do lidera. RRSO wynosi 10,60%, a oprocentowanie nominalne 7,99%. Prowizja to 5%, jako koszt jednorazowy, doliczany do kredytu. Jednak bank ustalił minimalny dochód miesięczny na 3 tys. zł.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam