Obliczamy raty najtańszych kredytów gotówkowych

2014-09-11 14:30:14

Czy wiesz już, w których bankach uzyskasz najtańsze kredyty gotówkowe, pozwalające na płacenie najniższej raty kredytowej?

Kredyt gotówkowy to kredyt konsumpcyjny, który najczęściej przeznaczany jest przez klientów na różnego typu wydatki domowe. Kredyty gotówkowe można uzyskać we wszystkich bankach, gdyż jest to jeden z najbardziej popularnych produktów na rynku finansowym. Starając się o pożyczenie mniejszych sum pieniędzy, kredyt gotówkowy często można pozyskać bez zbędnych formalności, czyli bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach, co znacznie skraca procedurę przyznawania kredytu.

Wiele banków oferuje kredyty gotówkowe w ramach różnego rodzaju promocji, gdzie finansowanie można pozyskać na specjalnych, korzystniejszych warunkach. Promocyjne oferty pozwalają między innymi na zmniejszenie kosztów kredytu. Bank może nie naliczać przy nich prowizji czy nie wymuszać kupowania ubezpieczeń. W promocyjnych ofertach można również liczyć na atrakcyjne, niższe oprocentowanie. Im niższa jest rata kredytu gotówkowego, tym znacznie łatwiej jest go spłacić i w znacznie mniejszym stopniu obciąża on domowy budżet.

Kredyt na rok

Decydując się na kredyt zaciągany na krótki okres, czyli 12 mies., najkorzystniejsze warunki oferuje Bank Pocztowy, który w ofercie „Kredyt Gotówkowy Raz Dwa”, kierowanej do pracowników wybranych zakładów pracy. Bank nie nalicza prowizji i zapewnia atrakcyjne oprocentowanie na poziomie 9,99 proc. Przy kredycie w kwocie 10 tys. na okres 12 mies. rata wyniesie 879,11 zł.

Kredyt na trzy lata

Dla kredytów średnioterminowych, czyli zaciąganych na okres 2, 3 lat nadal najlepszą ofertę przedstawia Bank Pocztowy, ale nie jest ona dostępna dla wszystkich klientów. Do wszystkich klientów kierowany jest natomiast „Kredyt gotówkowy dla nowych klientów” przez Bank Zachodni WBK. Dla okresu kredytowania 36 mies. prowizja przy kwocie 10 tys. zł wyniesie 5 proc., a oprocentowanie sięgnie 11,96 proc. Z promocyjnych warunków mogą skorzystać tylko najlepsi w ocenie banku klienci. Rata dla kredytu wyniesie 328,98 zł.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam