Kredyt gotówkowy przez telefon to alternatywa dla osób zapracowanych

2014-02-20 03:00:00

Kredyt gotówkowy przez telefon to alternatywa dla osób zapracowanych. Które banki przedstawiają taką ofertę?

Wbrew pozorom kredytu przez telefon bardziej obawiają się banki niż klienci. Jeszcze do niedawna kilka znanych instytucji finansowych proponowało kredyt gotówkowy przez telefon zaledwie w kilkanaście minut. Teraz oferta jest najczęściej ograniczona do stałych klientów banku. Problemem okazała się wypłacalność kredytobiorców.

Kredyt gotówkowy przez telefon dla stałych klientów

Komisja Nadzoru Finansowego, zaniepokojona zbyt szybko udzielanymi kredytami, zaostrzyła reguły ich przyznawania. Konieczność dokładniejszej niż niegdyś weryfikacji źródła dochodów i tożsamości klienta doprowadziła do sytuacji, w której osoba nieposiadająca konta w banku, poza rozmową telefoniczną, musi udać się do placówki. Dostarcza do niej zaświadczenie o zarobkach oraz zostaje poddana ponownemu sprawdzeniu jej wiarygodności.

Pomimo że niemal zniknął z rynku kredyt gotówkowy przez telefon, nadal w wielu bankach możliwe jest złożenie wniosku online lub telefonicznie. To znaczne ułatwienie, gdyż sam proces składania wniosku jest najdłuższy w zaciąganiu kredytu. Klient najczęściej czyni to elektronicznie, w niedługim czasie może liczyć na telefon z banku i dokładniejszą rozmowę dotyczącą potencjalnego świadczenia. Niestety, na podpisanie wniosku zostanie zapewne zaproszony do placówki, aby tam dopełnić niezbędnych formalności.

Roztropność i weryfikacja oferty podczas wyboru kredytodawcy

Jako klienci nie mamy czego się obawiać w przypadku kredytu przez telefon. Warunkiem jest skorzystanie z propozycji banku, który jest nam znany lub o którym znaleźliśmy wiarygodne informacje. Jeżeli placówka lub nazwa pożyczkodawcy nic nam nie mówi, a warunki kuszą, nie decydujmy się na współpracę z taką instytucją. Może być to fałszywa instytucja, podszywająca się pod bank i wyłudzająca nasze dane osobowe.

Gdzie po kredyt przez telefon?

Chociaż oferta pożyczek przez telefon znacznie się skurczyła, można jeszcze znaleźć ciekawe propozycje na rynku kredytów gotówkowych. Jednakże proces wypłaty kredytu niemal zawsze kończy się w placówce. Chyba że klient skorzysta z oferty prywatnej firmy udzielającej pożyczek przez telefon, np. OK Money lub SMS365. Minusem są jednak ogromne odsetki, które trzeba uregulować nawet za niewielką sumę pobranych pieniędzy.

Ilona Maciejuk