Najtańszym kredytem gotówkowym na 30 tys. zł jest...

2014-05-16 15:19:00

Maj przyniósł nam kolejne promocyjne oferty kredytów gotówkowych i zmiany w propozycjach większości banków. Postanowiliśmy sprawdzić najatrakcyjniejsze kredyty na kwotę 30 tysięcy złotych.

Oferty bankowych kredytów gotówkowych ulegają ciągłym zmianom, w wyniku których łatwiej też znaleźć ofertę, która jest dopasowana możliwie najlepiej do możliwości i oczekiwań kredytobiorców. Niezwykle łakomym kąskiem wydają się też być wszelkie oferty promocyjne, dzięki którym możliwe jest znacznie obniżenie całkowitych kosztów kredytu.

Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl postanowiliśmy sprawdzić, który bank proponuje najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego na kwotę 30 tys. zł w maju 2014 roku. Deklarowany przez nas czas spłaty pożyczki to 72 miesiące.

Sprawdź też: Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

Deutsche Bank

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje kredyt o wiele mówiącej nazwie: „Taniej być nie może”. Jest to promocyjna oferta Deutsche Banku z obniżonym oprocentowaniem. W naszym wypadku wyniesie ono 10,21 proc. (RRSO), co sprawia, że wysokość miesięcznej raty ustalona zostanie na poziomie 552,14 zł, a całkowity koszt kredytu to 39 754,32 zł. W tym przypadku trzeba jednak zauważyć dość wysoką, 5-procentową prowizję i wymagania w kwestii minimalnego dochodu. Ten nie może być niższy niż 3 tysiące zł miesięcznie i musi być udokumentowany umową o pracę lub np. dyplomem potwierdzającym wykonywanie wolnego zawodu.

Bank Zachodni WBK

Identyczne warunki spłaty kredytu oferuje Bank Zachodni WBK. W tym przypadku możemy jednak liczyć na kilka udogodnień, które w określonych przypadkach stawiają właśnie ten kredyt na pierwszym miejscu. Przede wszystkim należy podkreślić tu możliwość uzyskania karencji w spłacie pożyczki, a także brak konieczności ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń. Oczywiście same parametry kredytu zależne są od zdolności kredytowej wnioskodawcy i aby móc skorzystać z warunków spłaty opisanych powyżej, należy być jednym z najlepszych klientów w oczach banku.

Eurobank

Nasze podium zamyka oferta kredytu gotówkowego Eurobanku. Oprocentowanie rzeczywiste wynosi tym razem 10,79 proc., a prowizja zaledwie 1,6 proc. Całkowity koszt kredytu to 40 324,84 zł. W tym przypadku minusem może być konieczność posiadania konta w banku i przelewanie na nie wynagrodzenia. W zamian otrzymujemy wygodną spłatę z konta odbywającą się automatycznie i raz w roku jednomiesięczne wakacje kredytowe.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam