Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy na 10 000 zł?

2014-10-29 10:27:54

Zdobycie kredytu na 10 tysięcy złotych nie powinno być dużym problemem, jednak znalezienie naprawdę korzystnego finansowo produktu to już zupełnie inna kwestia.

Wśród dużej ilości banków i firm pozabankowych nietrudno obecnie o zdobycie pożyczki na oczekiwaną kwotę. Prawdziwą sztuką jest znalezienie takiego produktu finansowego, który pozwoli nam wygodnie zdobyć potrzebne środki, a następnie spłacać je równie przystępnie i bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Najkorzystniejszym rozwiązaniem może być w tej sytuacji skorzystanie z porównywarek finansowych, takich jak Comperia.pl.

Zdobycie atrakcyjnego kredytu gotówkowego na kwotę 10 tysięcy złotych jest uzależnione od kilku czynników. Pierwszym z nich jest nasza zdolność kredytowa, która pozostaje jednak kwestią analizy ze strony samego banku. Innym czynnikiem wpływającym na wysokość rat i ostateczny koszt kredytu jest okres spłaty. Ten w większości przypadku zależy już od nas samych - o ile pozwoli na to nasza zdolność kredytowa.

W celu dokładniejszego zobrazowania sytuacji postanowiliśmy porównać warunki kredytowania dla kwoty 10 000 zł przy różnych okresach spłaty. W przypadku rozłożenie rat na 60 miesięcy, najkorzystniejsza oferta (Bank Pocztowy) pozwoli nam spłacać raty w wysokości 212,42 zł miesięcznie, co daje RRSO na poziomie 10,5 proc. Całkowita kwota do zapłaty takiego kredytu zamknie się w kwocie 12 745 zł. Jeśli okres kredytowania wydłużymy do 120 miesięcy, rata kredytu ulegnie znacznemu obniżeniu - 132,10 zł - jednak całkowity koszt kredytu zwiększy się do 15 851 zł, a więc aż o 3 106 zł. W takiej sytuacji należy więc podjąć decyzję, czy korzystniejsze dla nas będzie spłacanie niższych rat, czy jak najszybsze uporanie się z kredytem, nawet kosztem większych oszczędności przez okres jego spłaty.

Podczas szukania najkorzystniejszego rozwiązania warto też wziąć pod uwagę oferty przynajmniej kilku banków, gdyż ostatecznie zaproponowane warunki będą zależne od wielu czynników, które przez każdą instytucję mogą być interpretowane w różny sposób. Innymi słowy, to co dla jednym może zmniejszać naszą zdolność kredytową, dla innych może być nawet atutem. Poświęcenie odrobiny czasu może się więc opłacać.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam