Potrzebujesz szybkiego kredytu dla firmy na start? Sprawdź w tych bankach

2014-06-26 09:27:17

Początkujący przedsiębiorcy nie zawsze posiadają kapitał niezbędny do prowadzenia własnego biznesu. Kredyt dla firmy na start to szansa na szybki rozwój przedsiębiorstwa.

Kredyty na start to produkty stworzone z myślą o nowych przedsiębiorcach, którym ciężko jest się wypromować na ciężkim polskim rynku gospodarczym. Realizacja planów zawsze wymaga nakładów finansowych, dlatego wiele banków wyszło naprzeciw oczekiwaniom i zaproponowało kredyty firmowe na start.

Kredyt na start w Idea Banku

Dla osób, które stawiają pierwsze kroki w biznesie Idea Bank przygotował alternatywę, która polega na finansowaniu ZUS-u przez pierwszy rok prowadzenia działalności. Co ciekawe, jako jeden z nielicznych banków nie wymaga od kredytobiorców stażu działalności. Maksymalna kwota, na jaką mogą liczyć kredytobiorcy, to aż 350 000 zł. Komfortowy jest także długi czas spłaty, bowiem może on wynosić nawet aż 10 lat. Do tego kredytu bank dołącza promocję Rok bez ZUS.

mBank i Kredyt na Start

Na tym niestety kończy się hojność banków. Idea Bank to jedyny tak szczodry w kredytowaniu start-up ów bank. mBank oferuje nowym przedsiębiorcom kredyty na start do wysokości jedynie 10 000 zł. Ów kredyt jest dostępny dla klientów pod dwiema postaciami. Pierwsza to indywidualna linia kredytowa lub limit w rachunku. Oprocentowanie takiego kredytu to 15,5 proc.

PKO BP i Kredyt Obrotowy MSP

PKO BP z kolei oferuje początkującym przedsiębiorcom Kredyt Obrotowy MSP, w ramach którego proponuje marżę kredytu od 2,4 proc. Plusem jest brak wymogu wykupienia ubezpieczenia, a zabezpieczenia wymagane są dopiero przy kwotach wnioskowanych przekraczających 500 tys. zł. Podstawą przyznania kredytu są dokumenty dochodowe firmy i zaświadczenia z ZUS i US.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam