Po szybki kredyt dla firm bez BIK idź do...

2013-12-31 11:00:00

Kredyty są bardzo popularną formą finansowania działalności gospodarczych. Jeśli jednak historia kredytowa przedsiębiorcy jest niekorzystna, uzyskanie szybkiego kredytu dla firm bez BIK staje się nieco bardziej skomplikowane. Co wówczas zrobić?

Na rynku finansowym bez problemu znajdziemy wiele instytucji, które bez większych problemów udzielą naszej firmie szybkiej pożyczki bez BIK, a nawet bez sprawdzania rejestrów dłużników. Jest to z pewnością kuszące rozwiązanie, które w rezultacie często staje się przysłowiowym gwoździem do trumny. Gdzie warto szukać tego typu rozwiązań, aby nie popaść w dodatkowe kłopoty?

Pierwsze na myśl z pewnością przychodzą banki. Ich oferty są zgodne z obowiązującym prawem, a wszelkie formalności, koszty i warunki spłaty – znane i zrozumiałe. Banki jednak stosują odpowiednie procedury, które eliminują nierzetelnych klientów. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, powstał z inicjatywy banków właśnie, w związku z czym sprawdzenie historii danego wnioskodawcy w BIK jest czymś, czego nie unikniemy, chcąc uzyskać finansowanie z banku. Jeśli ta historia jest niekorzystna, niestety, nie możemy liczyć na pomoc w żadnej tego typu instytucji.

Kolejnym krokiem, jaki zazwyczaj decydujemy się wykonać w sytuacji potrzeby zdobycia dodatkowej gotówki, jest wizyta w różnego rodzaju pożyczkowych instytucjach pozabankowych. Powszechnie wiadomo, że korzystając z ich usług musimy liczyć się z wyższym oprocentowaniem, a często także z dodatkowymi kosztami, nierzadko ukrytymi. Mimo wszystko prawdą jest, że nawet niekorzystna historia w BIK nie zamyka przed nami drzwi do placówek tego rodzaju pożyczkodawców. Jeśli interesują nas niewielkie kwoty, warto korzystać ze znanych firm, które obsłużyły już wielu pożyczkobiorców. Nie możemy też liczyć, że zawsze zdobędziemy tam szybką pożyczkę dla firm bez BIK jedynie na podstawie złożonego wniosku. Instytucje pozabankowe również posiadają własne procedury badania zdolności kredytowej, w związku z czym przy ryzyku problemów w spłacie rat pożyczki, ta nie zostanie nam przyznana. Warto również podkreślić, że część z tego typu instytucji korzysta z raportów o konsumentach z BIK.

Alternatywą dla wyżej wymienionych rozwiązań mogą być pożyczki społecznościowe, choć należy mieć świadomość tego, że one również powodują zwiększanie zobowiązań. W wielu przypadkach lepszym wyjściem z dołka finansowego będzie próba uregulowania wszystkich zaległości przy pomocy doradcy finansowego lub prawnika, które będzie w naszym imieniu negocjował warunki spłaty z bankami i kontrahentami. Jeśli uda nam się wyjść na prostą, w przyszłości będziemy bogatsi o doświadczenie, które może uchronić nas od podobnych kłopotów.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam