Poznaj najkorzystniejsze kredyty dla firm na 10 lat

2013-12-23 22:31:00

Wielu przedsiębiorców nierzadko rozważa podjęcie zobowiązania finansowego na działalność firmy. Fundusze pragną przeznaczyć na bieżące wydatki lub nowe inwestycje. Z jakimi propozycjami spotkają się przy zobowiązaniu finansowym planowanym na 10 lat? Przedstawiamy najkorzystniejsze oferty w grudniu 2013 r. 

Rynek finansowy oferuje przedsiębiorstwom wiele możliwości pożyczek. Przy dziesięcioletnich kredytach, zaciąganych na bieżącą działalność, korzystne warunki zaproponuje firmom m.in. Bank Zachodni WBK. Swoją propozycję kieruje on do klientów, których dotychczasowy staż działalności wynosi minimum rok. W ofercie Biznes Ekspres EBI można uzyskać do 500 tys. zł. Bank zapewnia preferencyjne oprocentowanie od 2,9 proc. przy prowizji rzędu 1 proc. wartości kredytu.

Osoby wykonujące wolne zawody mogą liczyć na linię kredytową w rachunku w ofercie Raiffeisen Banku. Minimalny okres prowadzonej działalności to zaledwie 6 miesięcy. Wierzyciel nalicza oprocentowanie w wysokości 4,7 proc. oraz pobiera 0,5 proc. prowizji. Bank wymaga przedstawienia zabezpieczenia, którym może być nieruchomość lub zastaw kaucyjny. Konieczne jest również ustanowienie ubezpieczenie nieruchomości będącej zabezpieczeniem spłaty pożyczki.

Na kredyt obrotowy w PKO BP mogą liczyć nawet nowo powstałe firmy. Bank nie określa minimalnego czasu funkcjonowania przedsiębiorstwa w obrocie gospodarczym. Oprocentowanie, jakie można uzyskać w ramach oferty wynosi jedynie 5,1 proc. Zabezpieczenie kredytu jest konieczne w przypadku pożyczek na kwotę przekraczającą 500 tys. zł. Maksymalna suma, o jaką można wnioskować, jest negocjowalna.  

Na uzyskanie kredytu odnawialnego liczyć mogą również klienci mBanku. Firmom działającym na rynku od roku, bank zapewnia możliwość otrzymania wsparcia finansowego na zaświadczenie do kwoty 500 tys. zł. Przy pożyczce nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia. mBank udziela kredytu bez prowizji, ale nalicza oprocentowanie od 8,6 proc.

Kredyt w rachunku bieżącym w Deutsche Banku jest dedykowany firmom, których minimalny okres działalności wynosi co 24 miesiące. Atutem tej oferty jest możliwość negocjowania kwoty kredytu, wysokości marży oraz prowizji. Fundusze udzielane są na podstawie zabezpieczenia, którym może być oświadczenie o poddaniu się egzekucji, weksel in blanco, nieodwołalne pełnomocnictwo do dysponowania rachunkiem bieżącym i innymi rachunkami w banku.

Co z firmami, które dopiero co wkroczyły na rynek przedsiębiorstw? Okazuje się, że i one mają szansę na pozyskanie dodatkowych środków z banku. Ofertę kredytów długoterminowych na okres 10 lat dla nowych firm posiada Idea Bank, który zapewnia do 1,5 mln zł spółkom działającym minimum 3 miesiące. Warunkiem uzyskania pieniędzy są zaświadczenia z ZUS i US. Plusem jest brak prowizji i negocjowalna marża banku. W Idea Banku można również starać się o Kredyt Na Start, kierowany do przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą. 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam