Które banki dadzą kredyt bez przedstawiania faktur?

2014-01-17 12:00:00

Wiele banków wymaga od przedsiębiorców ubiegających się o pożyczkę dostarczenia sterty dokumentów. Przygotowanie rachunków, biznes planu i licznych zaświadczeń znacznie wydłuża proces pozyskania kredytu. Sprawdźmy, w jakich bankach firmy otrzymają wsparcie finansowe bez konieczności przedstawiania faktur.

Produkty finansowe kierowane do firm to w przeważającej części kredyty celowe. Przy takich pożyczkach z reguły wymagane jest nie tylko ustanowienie zabezpieczenia spłaty pożyczanych pieniędzy, ale spełnienie wielu formalności wiążących się z dostarczeniem licznych faktur potwierdzających sposób wydania pożyczonych od kredytodawcy pieniędzy.

Uzyskanie przez firmę kredytu bez zbędnych formalności jest możliwe do wykonania. Wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, bez obowiązku przedstawiania zaświadczeń z ZUS i US, planu biznesowego oraz faktur rozliczeniowych, oferuje m.in. ING Bank Śląski. W tej instytucji przedsiębiorstwa decydujące się na zabezpieczenie spłaty kredytu mogą liczyć na wsparcie pieniężne do 1,2 mln zł. Finansowanie może być przeznaczone na dowolny cel związany z działalnością firmy. Bank zapewnia udzielenie szybkiej decyzji kredytowej, nawet do 48 godzin od momentu złożenia wniosku kredytowego. Pieniądze można otrzymać na okres nawet do 10 lat z możliwością ustalenia dnia spłaty. Bez konieczności ustanawiania zabezpieczeń firma może starać się o finansowanie do 200 tys. zł. Bank oferuje również promocyjne warunki kredytowe, które pozwalają na obniżenie kosztów obsługi wierzytelności, poprzez skorzystanie z kredytu bez prowizji lub z obniżoną marżą.

Ofertę pożyczek firmowych Biznes Ekspres, możliwych do pozyskania bez konieczności przedstawienia faktur uruchomił również BZ WBK. Kredyt może być wykorzystany na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą, także na wydatki bieżące. Firma może pozyskać nawet do 500 tys. zł, które mogą być wypłacone jednorazowo lub w transzach. Okres spłaty wynosi maksymalnie 5 lat. 

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam