Gdzie po kredyt dla firm bez BIK i KRD?

2014-01-07 18:50:00

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem, dlatego często zdarza się, że przedsiębiorcy notują straty i zalegają z wypłatą należności wobec swoich pracowników, kontrahentów czy urzędów państwowych. W pewnym momentach jedynym rozwiązaniem pozostają pożyczki. Problem pojawia się, gdy w wyniku zalegania ze spłatą zobowiązań kredytowych, historia spłat danej firmy w BIK nie przedstawia się korzystnie lub gdy zaległości zostały odnotowane w KRD. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu dla firm bez BIK i KRD?

Zadłużona firma z negatywną historią w BIK i KRD nie ma szans na wsparcie finansowe w postaci jakichkolwiek kredytów bankowych. Instytucje te są bowiem wręcz zobowiązane sprawdzić historię przedsiębiorcy, a BIK, czy KRD powstały właśnie w tym celu, aby uniemożliwić zaciągnięcie kolejnych zobowiązań przez osoby, które nie spłaciły poprzednich. Finansowanie przedsiębiorcy, który już zalega z rozmaitymi zobowiązaniami (zwłaszcza bankowymi) jest powiązane ze zbyt dużym ryzykiem nieodzyskania od niego pożyczonych pieniędzy.

Sprawdź też: Gdzie po kredyt pozabankowy dla firmy bez BIK?

Szansą na uzyskanie kredytu dla firm bez BIK i KRD wydają się już więc wyłącznie prywatne instytucje pożyczkowe. Niestety, konsekwencją korzystania z ich usług jest z reguły wysokie oprocentowanie i dodatkowe opłaty, zazwyczaj ukryte, związane z powstałą wierzytelnością. Co więcej, nawet parabanki mogą nie być skore do udzielenia nam pożyczki na większą kwotę, jeśli uznają, że ryzyko nieodzyskania pożyczonych dłużnikowi pieniędzy będzie zbyt duże.

Rozwiązaniem dla firm, które pilnie potrzebują gotówki, a w pożyczeniu jej od profesjonalnych firm pożyczkowych czy banków przeszkadza im historia w BIK i KRD, mogą być pożyczki społecznościowe. Między innymi dzięki specjalistycznym portalom pośredniczącym w zawieraniu tego typu umów, możemy znaleźć osobę lub osoby, które będą skłonne pożyczyć nam pieniądze na wspólnie określonych warunkach.

Sprawdź też: Twoja firma widnieje w BIK? To dobrze!

W niektórych przypadkach może się okazać, że taka pożyczka społecznościowa przerodzi się we wsparcie inwestycyjne. Jeśli nasz pomysł na wyjście z długów dzięki uzyskanym pieniądzom się sprawdzi i zaczniemy wychodzić na prostą, pożyczkodawca może okazać się doskonałym inwestorem, którego zainteresuje tego typu współpraca. Pożyczki prywatne i społecznościowe to ciekawa alternatywa dla kredytów dla firm z negatywnymi wpisami w BIK i KRD.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam