Najtańszy kredyt gotówkowy na święta

2013-12-11 10:00:00

Czy już wiesz, do którego banku warto udać się po kredyt gotówkowy na święta? Prezentujemy najkorzystniejsze oferty pożyczek świątecznych w grudniu 2013 roku.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia bardzo często borykamy się z dużymi wydatkami. Wielu konsumentów, by zakupić choinkowe prezenty i suto zastawić świąteczny stół, decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Grudzień każdego roku obfituje w korzystne propozycje kredytów bankowych. W tym czasie pojawia się wiele promocyjnych ofert, dzięki którym można uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach, np. korzystając z odsuniętego w czasie terminu spłaty pierwszej raty, uzyskania obniżonego oprocentowania czy uniknięcia standardowej prowizji.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy na święta?

Zanim zdecydujemy się na grudniowy kredyt, warto się dokładnie zastanowić nad kwotą, jaką chcemy pożyczyć i okresem jej spłaty. Nie można zapominać, że każde kolejne zobowiązanie, choćby niewielki - a takie są z reguły pożyczki świąteczne - to dodatkowe obciążenie naszej zdolności kredytowej. Przez to możemy mieć trudności w późniejszym uzyskaniu większych kredytów. Lepiej jest więc dokładnie przemyśleć potrzebną sumę i zawnioskować o fundusze odpowiednio wyższe, jeśli już teraz wiemy, że potrzebować będziemy dodatkowych pieniędzy również na zaplanowane wydatki np. za dwa czy trzy miesiące. W ten sposób możemy wykorzystać promocyjne, czyli często bardziej opłacalne, warunki spłat, jakie pojawiają się przy okazji świątecznych promocji bankowych.

Gdzie po kredyt w grudniu 2013?

Gdy wybraliśmy już interesującą nas kwotę oraz przemyśleliśmy odpowiedni okres kredytowania, warto spojrzeć na konkretne propozycje wysuwane przez poszczególne banki, by znaleźć kredyt najtańszy. Zwycięzcą w kategorii niewielkich pożyczek grudniowych okazuje się na obecną chwilę Invest Bank. Przy kredycie krótkoterminowym zaciągniętym na okres 12 miesięcy oraz kwocie 2000 złotych możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości 11,5% t i zerową prowizję. Dodatkowo bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia, dzięki możemy zaoszczędzić na uniknięciu dodatkowych kosztów. Jednocześnie kredytodawca daje możliwość skorzystania z pożyczki o wskazanych parametrach nawet do kwoty 80 000 złotych - i to ciągle bez prowizji. Na podobnie niskie oprocentowanie możemy liczyć w ING Banku Śląskim - wyniesie ono 12,5%. ING nie wlicza w koszty obsługi wierzytelności prowizji oraz zapewnia swobodny wybór dnia spłaty rat. Przy braku ubezpieczenia kredytu musimy liczyć się jednak z podwyższeniem wskazanego oprocentowania.

Gdy zależy nam na pożyczeniu nieco większej sumie pieniędzy oraz na wydłużeniu okresu kredytowania, możemy udać się do Deutsche Banku. Przy kwocie kredytu 50 000 oraz okresie kredowania równym 3 lat możemy uzyskać oprocentowanie w wysokości jedynie 7,99%. Bank nalicza przy tym 5% prowizję za udzielenie finansowania. Kredyt można uzyskać na okres do 7 lat. Z promocyjnych warunków mogą korzystać klienci, którzy wnioskują o dowolną kwotę mieszczącą się w granicach 50 tysięcy złotych.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam