Jak zdobyć kredyt konsolidacyjny bez ubezpieczenia?

2013-12-16 19:00:00

W większości przypadków konsolidacja kredytu wymaga od klienta wykupienia ubezpieczenia spłaty pożyczki. Zdarza się jednak, że nie jest to niezbędne. Gdzie i na jakich warunkach możliwe jest pozyskanie kredytu konsolidacyjnego bez konieczności opłacania ubezpieczenia?

Klienci regulujący kilka pożyczek jednocześnie z reguły borykają się z koniecznością zapamiętania licznych terminów spłat zaciągniętych zobowiązań. Nieuiszczenie na czas danej raty wiąże się z przymusem zapłacenia odsetek karnych, a także kosztów wszelakich monitów. Rozwiązaniem dla takich osób może być kredyt konsolidacyjny, który pozwala na scalenie wielu rat kredytowych w jedną. Ten rodzaj produktu bankowego ma wiele atutów, pozwalając zarówno oszczędzić czas kredytobiorcy, poświęcany na dokonywanie płatności kilku rat w miesiącu, jak też zapewnić mu dodatkowe korzyści finansowe, w przypadku gdy wiąże się z uzyskaniem korzystniejszych warunków spłaty zobowiązania. Należą do niech choćby niższe oprocentowanie czy zmniejszenie kosztów dodatkowych (takich jak ubezpieczenie).

Kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem czy bez?

Jedną z opłat towarzyszących kredytom, z którą muszą liczyć się zarówno firmy, jak i klienci indywidualni, jest ubezpieczenie pożyczki. Nie zawsze jednak jego wykup jest korzystnym rozwiązaniem. Przy zobowiązaniach, które chcemy spłacić przed terminem lub kredytach zaciąganych na krótki okres, sfinansowanie ubezpieczenia może być dla nas nieopłacalne. Wiele banków wymaga natomiast od klienta spełnienia tej wytycznej, czyniąc ją podstawowym warunkiem pozwalającym na skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego. Warto wiedzieć, że na rynku bankowym znajdziemy jednak także oferty kredytu konsolidacyjnego bez konieczności opłacania ubezpieczenia.

Oferty kredytów konsolidacyjnych bez ubezpieczenia w polskich bankach

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń uzyskać możemy m.in. w Alior Banku, który udziela finansowania nawet do wysokości 150 tys. zł przy okresie spłaty do 10 lat czy Citi Handlowy, w którym możemy zdobyć do 120 tys. zł przy okresie spłaty do 7 lat. Warto także przyjrzeć się ofercie kredytów konsolidacyjnych pod hipotekę. W tym przypadku na finansowanie bez obowiązkowego ubezpieczenia możemy liczyć m.in. w banku Nordea, oferującym oprocentowanie nominalnego już od 5,95 proc. W ramach przywołanej oferty klienci mogą spotkać się z możliwością wyboru dogodnego dnia spłaty kredytu, a otrzymane dodatkowo pieniądze przeznaczyć na dowolny cel.

Konsolidacja kredytu bez ubezpieczenia jest możliwa i niejeden bank oferuje takie rozwiązanie swoim klientom. Aby wybrać odpowiednią dla siebie propozycję, warto zestawić ze sobą oferty różnych banków tak, aby warunki towarzyszące konsolidacji kredytu były dla nas najdogodniejsze.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam