Te banki oferują kredyty dla firm bez dochodów

2013-12-03 08:15:00

Statystyki pokazują, że polskie przedsiębiorstwa nie są obecnie zbyt skłonne do korzystania z bankowych kredytów. Część z nich zwyczajnie tego nie potrzebuje, a ci, którzy miewają problemy z płynnością finansową bądź też chcą inwestować w rozwój, często napotykają na przeszkody stawiane przez same instytucje finansowe. Właśnie dla tej grupy firm przygotowaliśmy małą podpowiedź: Idea Bank, FM Bank oraz Meritum Bank – te banki oferują kredyty dla firm bez dochodów.

Wiadomo, że startujący z własną działalnością gospodarczą nie mają łatwej drogi do przebycia. W każdej niemal dziedzinie napotyka się na dużą konkurencję, niesolidnych kontrahentów i wysokie koszty prowadzenia własnego biznesu. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z takimi trudnościami - zwłaszcza w początkach rozkręcania biznesu. Na szczęście istnieją banki, które oferują pomoc w postaci kredytów dla firm bez dochodów i to już od pierwszego dnia po rozpoczęciu działalności. Gdzie się udać po pieniądze w sytuacji, gdy dopiero zaczynamy pracę na własny rachunek? Idea Bank, FM Bank, a także Meritum Bank - w tych instytucjach na pewno masz duże szanse na uzyskanie kredytu dla firmy bez dochodów. Przyjrzyjmy się zatem ogólnym warunkom ich ofert.

Zaczynając od Idea Banku, warto podkreślić, że pieniądze może w jego przypadku otrzymać zupełnie nowa firma, bez choćby tygodnia obecności na rynku. W ofercie "Kredyt na start" kredytodawca oferuje nawet do 350 000 zł wsparcia, a pozyskane fundusze można spłacić w ciągu 10 lat. W dodatku jednoosobowe działalności mogą liczyć na specjalną pomoc - Idea Bank przez pierwszy rok będzie opłacał ich składki ZUS do kwoty 400 zł miesięcznie.

W przypadku Meritum Bank w grę wchodzą kwoty nawet do 500 000 zł. Uzyskać finansowanie mogą nie tylko firmy, ale i gospodarstwa rolne. Nie trzeba przedstawiać poręczeń i zabezpieczeń majątkowych, biznesplanów czy prognoz finansowych. Podobnie jak w ofercie Idea Banku, kredyt ten można zaciągnąć nawet na 10 lat.

FM Bank z kolei podzielił klientów firmowych na dwie grupy: tych, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 12 miesięcy, oraz tych, którzy prowadzą ją nie dłużej niż 24 miesiące. W obu przypadkach okres kredytowania pozostaje taki sam i wynosi 60 miesięcy. Różnica zauważalna jest dopiero w kwotach pożyczki i wymaganym stażu. Klienci obecni na rynku do roku mogą pożyczyć maksymalnie 100 000 zł, zaś do kwoty 15 000 zł niewymagany jest żaden staż prowadzenia działalności. Powyżej 15 000 zł wystarczy, że nasza firma działa od 3 miesięcy. Druga grupa z kolei może liczyć nawet na 150 000 zł, a przy 10 000 zł wystarczy, że nasza działalność istnieje od 3 miesięcy, powyżej tej sumy obowiązuje wymóg 6 miesięcy istnienia firmy.

Niewykluczone, że nie tylko te banki oferują kredyty dla firm bez dochodów, ale z pewnością warto przyjrzeć się im w pierwszej kolejności. Trzeba również zwrócić uwagę na to, ze świetną alternatywą dla kredytów dla młodych firm są środki pozyskane z dotacji unijnych, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców od dłuższego czasu.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam