0,5 pkt proc. marży w ING Banku Śląskim

2008-03-17 00:00:00

Preferencyjna marża obowiązuje dla produktów hipotecznych banku z wyjątkiem pożyczek. Promocja trwa do końca czerwca 2008 roku.

Klienci, którzy podpiszą umowę o kredyt hipoteczny w ING Banku do końca czerwca 2008 roku, mają zagwarantowaną marżę na poziomie 0,5 pkt proc., niezależnie od kwoty i okresu kredytowania. Preferencyjną stawka dotyczy wszystkich produktów hipotecznych banku, z wyjątkiem pożyczki hipotecznej. Oprocentowanie kredytów oparte jest o trzymiesięczną stawkę WIBOR, tak więc odsetki od kredytu wyniosą 6,5 proc. (według stanu na 17 marca 2008 roku).

Bez prowizji
Dla kredytu na 200 tys. zł oznacza to miesięczną ratę 1 254 zł. W ofertach innych banków, przy analogicznych założeniach, raty zaczynają się od 1,3 tys. zł. To duża różnica. W ING miesięcznie oszczędzamy 50 zł, a rocznie już 600 zł.
Kredyty w ING Banku oferowane są tylko w polskiej walucie. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu oraz za wcześniejszą spłatę. Poza ubezpieczeniem przejściowym i niskiego wkładu własnego, bank nie wymaga wykupienia polisy stanowiącej dodatkowe zabezpieczenie kredytu.

Kredyt bez odsetek
Dodatkową zachętą jest loteria promocyjna. Trzy osoby, które do 11 kwietnia 2008 roku złożą wniosek o kredyt hipoteczny lub budowlano-hipoteczny (w tym również kredyt refinansowy lub konsolidacyjny) oraz spełniają warunki pozwalające na uzyskanie kredytu w ING Banku, m.in. posiadają zdolność kredytową zweryfikowaną przez bank, zostaną zwolnione z obowiązku spłaty odsetek. Dla jednej wygranej bank spłaci odsetki maksymalnie do kwoty 200 tys. zł.

Na tle rynku
Promocyjny kredyt z marżą 0,5 pkt proc. sprawia, że obecnie oferta ING Banku należy do najtańszych na rynku w segmencie kredytów złotowych.
Obniżenie marży przez ING potwierdza wcześniejsze prognozy Comperia.pl dotyczące kosztów kredytów hipotecznych. Naszym zdaniem mniejsza dynamika sprzedaży i rosnąca konkurencja w najbliższym czasie nie skłonią banków do podnoszenia kosztów kredytów hipotecznych. PKO BP, który zapowiadał taki krok, na razie nie zdecydował się na podwyższenie marż. A z polityką gracza, do którego należy trzecia część hipotecznego tortu, muszą liczyć się pozostałe instytucje. Niektóre z nich - Millenium i Banku BGŻ - obniżyły nawet swoje marże, co dodatkowo potwierdza nasze przypuszczenia.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam