Marża w Santander Banku tylko 0,25 proc.

2008-02-26 00:00:00

Bank kusi promocyjną marżą kredytu hipotecznego w pierwszym roku. Warunkiem skorzystania z oferty jest wykupienie polisy na życie.

Z marży kredytu hipotecznego na poziomie 0,25 proc. mogą skorzystać wszyscy kredytobiorcy. Promocyjna stawka obowiązuje tylko dla kredytów w złotych: na zakup mieszkania i refinansowanie (przeniesienie zadłużenia z innego banku).
Oznacza to, że przy stawce WIBOR 3m na poziomie 5,6 proc. oprocentowanie kredytu wyniesie 5,85 proc. Ale uwaga! Promocyjna stawka marży obowiązuje tylko w pierwszym roku kredytowania. Po tym okresie wzrasta do standardowego poziomu oferowanego przez bank. Marża, a więc i docelowe oprocentowanie począwszy od drugiego roku spłaty kredytu, zależeć będzie m.in. od kwoty kredytu, okresu kredytowania oraz tzw. wskaźnika LTV, czyli stosunku kwoty kredytu do wartości nieruchomości (im niższy wskaźnik, a więc większy wkład własny kredytobiorcy, tym niższa marża). Minimalna marża obowiązująca po okresie promocyjnym wynosi 0,5 pkt proc.

Koniecznie z polisą
Warunkami skorzystania z promocji jest wykupienie ubezpieczenia na życie w Benefis TU oraz zaciągnięcie kredytu na minimum 80 tys. zł.
Stawka za polisę za roczny okres ubezpieczenia wynosi 0,65 proc. kwoty kredytu (niezależnie od tego czy jest jeden czy kilku współkredytobiorców ). Jeżeli zdecydujemy się na pięcioletni okres ubezpieczenia, taryfa za jedynego lub pierwszego ubezpieczonego wynosi 2,06 proc. kwoty kredytu, a za każdego kolejnego (współkredytobiorcę) - 1,38 proc.

Santander Consumer Bank gotowy jest udzielić kredytu hipotecznego na 100 proc. wartości nieruchomości. Kusi dodatkowo możliwością skorzystania z karencji w spłacie kapitału od 6 miesięcy do 2,5 roku. W okresie karencji kredytobiorca spłaca tylko odsetki, a kapitał (kwota de facto pożyczona w banku) dopisywany jest do rat kapitałowo-odsetkowych spłacanych już w pełnej wysokości.

Opłacalność
Jeżeli zależy nam na ubezpieczeniu, które podnosi bezpieczeństwo i komfort spłaty kredytu, warto bliżej przyjrzeć się ofercie banku. Jeżeli jest inaczej, koszt ubezpieczenia może zniwelować korzyści, jakie płyną z obniżonej marży w pierwszym roku kredytowania. O ostatecznej atrakcyjności produktu decydować będą też warunki, jakie wynegocjujemy w banku, a które obowiązywać będą od drugiego roku spłaty.   

Promocja w Santander Consumer Banku trwa do końca maja 2008 roku.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam