Zdalni nie płacą, czyli ranking kont firmowych

2016-06-27 14:10:00

Prowadzenie działalności gospodarczej to trudne i wymagające zadanie. Osoby posiadające własną firmę nie dość, że ciągle poszukują nowych kontrahentów i załatwiają wiele formalności, to jeszcze stale muszą kontrolować ponoszone przez siebie wydatki. Dlatego niezwykle ważnym elementem dla wszystkich przedsiębiorców jest posiadanie dobrego konta firmowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie w jakim banku można obecnie znaleźć najlepszy taki rachunek.

Firmy działające w dzisiejszych czasach muszą konkurować ze sobą nie tylko jakością obsługi i wysokim poziomem oferowanych przez siebie produktów, ale także szybkością przeprowadzania transakcji finansowych. Dlatego też większość dzisiejszych przedsiębiorców kładzie duży nacisk na internetowy dostęp do swego konta firmowego. To dzięki Internetowi bowiem mikro firmy mogą bez przeszkód monitorować stan swoich rachunków, wykonywać szybkie przelewy do swoich odbiorców czy efektywnie zarządzać oszczędnościami.

Dla stworzenia poniższego zestawienia przyjęto następujące założenia:

Klient prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą jest zainteresowany otwarciem konta firmowego, które będzie obsługiwał przy wykorzystaniu kanałów zdalnych. Średniomiesięczne saldo wspomnianego rachunku to 1 tys. złotych. Do rachunku zostanie wydana karta debetowa, przy użyciu której klient wykona 4 transakcjebezgotówkowena łączną miesięczną kwotę 200 zł i 10 wypłat z bankomatów po 100 zł każda (po 5 wypłat z urządzeń własnych i obcych). Ponadto z rachunku klient wykona 10 przelewów internetowych, 3 przelewy SEPA, a także dwie płatności wykorzystując polecenia zapłaty.

Ranking powstał w oparciu o miesięczne koszty obsługi danego rachunku

 

Ranking kont firmowych
Nazwa banku
Nazwa konta
Miesięczny koszt obsługi
Alior Bank
iKonto Biznes
0,00 zł
Idea Bank
Firma to JA
8,98 zł
Deutsche Bank
dbNET Biznes
10,00 zł
SMART Bank
SMART Biznes Konto
10,00 zł
ING
Konto Direct dla Firmy
34,00 zł
Bank Millennium
Konto Mój Biznes
42,50 zł
Raiffeisen Polbank
Wymarzone Konto dla Biznesu
43,00 zł
BOŚ Bank
Konto Elastyczne
56,50 zł
BPS
b/d
61,00 zł
Credit Agricole
Solista Biznes*
65,00 zł
BZWBK
Konto Firmowe Godne Polecenia
66,00 zł
Pakiet mobilny dla firm
71,50 zł
Getin Noble Bank
Moja Firma 3**
73,00 zł
BGŻ BNP Paribas
Biznes Lider Ekstra
75,00 zł
Toyota Bank
Rachunek firmowy
83,33 zł
Pekao
Mój Biznes Mobilny
110,00 zł
*  przez pierwsze 3 miesiące konto prowadzone za darmo, potem 10 zł
** przez pierwsze 6 miesięcy rachunek prowadzony bezpłatnie, potem 19 zł
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Zwycięzcą jest Alior Bank

Dla przyjętych parametrów najlepsze konto firmowe oferuje obecnie Alior Bank. Rachunek, o którym mowa to iKonto Biznes. Posiadacz tego instrumentu nie dość, że ponosi najniższy miesięcznykoszt jego obsługi (0 złotych), to jeszcze może cieszyć się uproszczoną procedurą dotyczącą otwarcia tego konta.

Aby stać się szczęśliwym posiadaczem iKonta Biznes wystarczy tylko wypełnić odpowiedni wniosek na stronie internetowej Alior Banku, następnie dokonać przelewu autoryzacyjnego z innego banku i na końcu aktywować rachunek. Prościej się nie da :)

Kolejnym argumentem przemawiającym za otwarciem iKonta Biznes w Alior Banku, który nie miał żadnego wpływu na ostateczną klasyfikację w rankingu - iKonto wygrało bowiem dzięki najniższym kosztom obsługi, jest możliwość uzyskania do 1500 zł premii za wykonywanie codziennych operacji finansowych.

Alior Bank za opłacanie ZUS, wykonywanie przelewów, czy dokonywanie płatności kartą wydaną do rachunku nagradza klienta odpowiednią kwotą bonusu. Maksymalna premia w skali miesiąca to 125 złotych, co w skali roku daje wspomniane już powyżej 1500 zł.

iKonto Biznes to obecnie najlepsze konto firmowe adresowane do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłaniają przede wszystkim koszty związane z obsługą tego rachunku. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że co jak co, ale to właśnie miesięczne obciążenia są jednym z najważniejszych parametrów analizowanych przez każdego przedsiębiorcę. A te w przypadku Alior Banku "biją" konkurencję na głowę w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam