Z którego konta oszczędnościowego możesz wypłacać bez obaw?

2014-06-30 11:41:00

Nielimitowane wypłaty z konta oszczędnościowego? Tak, to możliwe. Na rynku można znaleźć banki, które nie ograniczają wypłat środków z tego typu rachunków. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada które.

Konta oszczędnościowe z założenia mają być bardziej elastycznie niż lokaty – można z nich wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnej chwili. I o ile wpłaty faktycznie nie są w żaden sposób ograniczane, o tyle banki znalazły sposób na to, by klienci zbyt często nie wypłacali swoich oszczędności. Absurdalnie wysokie koszty przelewów skutecznie zmniejszają migracje środków między kontami. Większość instytucji pozwala raz w miesiącu bezpłatnie wypłacać z konta oszczędnościowego, za pozostałe przelewy pobierają prowizje, nawet 20 zł (BZ WBK konto oszczędnościowe a la Lokata).

Na szczęście na rynku funkcjonuje kilka banków, które gwarantują swoim klientom nielimitowane przelewy z konta oszczędnościowego. Należą do nich BNP Paribas, BGŻOptima, ING Bank Śląski, bank BPS i mBank.

Konta oszczędnościowe z nielimitowanymi przelewami
Bank
Produkt
Oprocentowanie
Wymóg posiadania konta
BNP Paribas
Konto Dobrze Oszczędnościowe
3,5
tak
BGŻOptima
Konto BGŻOptima
3,5
nie
ING Bank Śląski
Konto Smart Saver
3
tak
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe
3
nie
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus
3
nie
Bank BPS
Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt
2
nie
BNP Paribas
Konto oszczędnościowe Sejf
1,5
nie
mBank
eMAX
0,4
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Oczywiście, możliwość wykonywania dowolnej ilości darmowych przelewów nie może być głównym parametrem, na podstawie którego będziemy wybierać konto oszczędnościowe. Najważniejszą kwestią jest wysokość oprocentowania - to ono ma bezpośredni wpływ na comiesięczny zysk. Niemniej jednak warto się również przyjrzeć kosztom związanym z przelewami – ile jest darmowych w miesiącu, jaka jest prowizja za każdy kolejny. Może się bowiem okazać, że wysoka opłata za tę operację pogrzebie cały zysk wypracowany na najlepszym możliwym koncie oszczędnościowym.

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam