Wybrańcy Kredyt Banku dostaną niższy kredyt

2011-05-04 13:20:08

Kredyt Bank ma dobrą wiadomość dla osób potrzebujących gotówki – ale tylko dla przedstawicieli wolnych zawodów oraz pracowników sfery budżetowej. Tacy ludzie mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy na korzystniejszych warunkach.

W gronie „wybrańców” tj. adresatów niniejszej oferty znaleźli się m.in. architekci, geodeci różnej maści prawnicy, lekarze, wykładowcy akademiccy i księgowi. W wykazie potencjalnych kredytobiorców są też celnicy, policjanci, żołnierze i strażnicy miejscy, zatrudnieni w administracji samorządowej lub ogólnej, nauczyciele (także przedszkolni), aptekarze oraz osoby stanowiące personel szpitalny.
Listę tę zamykają rolnicy, którzy otrzymują odpowiednio wysokie (pow. 10 tys. zł) dopłaty z Unii Europejskiej. Jak widać, taki kredyt może otrzymać naprawdę wielu Polaków, w szczególności tych zatrudnionych na umowy o pracę. Nie bez kozery takim właśnie osobom Kredyt Bank pragnie rozdawać „bezpieczne” kredyty – tacy pożyczkobiorcy z reguły nie miewają kłopotów z ich spłacaniem.

Jak informuje Kredyt Bank, w przypadku oferty specjalnej droga do kredytu jest krótka i obarczona jedynie minimum formalności. Potencjalni pożyczkobiorcy powinni udać się do najbliższego oddziału tej instytucji, zaopatrzywszy się wcześniej w:
•    dowód osobisty oraz
•    dokument potwierdzający wykonywany zawód lub
•    zaświadczenie z ARiMR o otrzymywanej dotacji z UE (w przypadku rolników) a także
•    zgodę współmałżonka (dla kredytów w kwocie powyżej 10 tys. zł)


Ponadto, jeżeli pożyczana suma jest większa niż 20 tys. zł, wówczas przykrą koniecznością staje się uzyskanie przez klienta prostej formy zabezpieczenia w postaci polisy na życie lub ubezpieczenia od utraty pracy. Stosowną ubezpieczenie klient musi wykupić w ramach umowy, jaką Kredyt Bank zawiera z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie WARTA SA.

Dopiero wówczas, po zakupienie dodatkowe produktu finansowego, potencjalny kredytobiorca może się cieszyć z faktu, którym chwalą się bankowcy z Kredyt Banku oraz z niezbyt wysokich rat kredytu. Rzeczone raty ujęte zostały w tabeli poniżej, zaś ów fakt – jaki widnieje w komunikacie prasowym tego banku – brzmi „Oprocentowanie tego produktu jest niższe nawet o 5  p.p. w porównaniu z ofertą standardową”. Na całe szczęście istnieje Comperia.pl, która swoim czytelnikom oferuje coś więcej niż tylko „suchą” informację prasową.

Tabela: Porównanie preferencyjnego kredytu gotówkowego w Kredyt Banku w zależności od grupy docelowej

 

 
Przedstawiciele wolnych zawodów (oferta specjalna)
Pracownicy sfery budżetowej oraz rolnicy z dopłatami z UE (oferta specjalna)
Wszyscy pozostali (oferta standardowa)
Kwota kredytu bez potrzeby dostarczania zaświadczenia o zarobkach
25 000 PLN
15 000 PLN
10 000 PLN***
Przykładowa rata kredytu* dla 5000 PLN na 60 miesięcy
113 PLN
118 PLN
128,20 PLN
Przykładowa rata kredytu* dla 15000 PLN na 60 miesięcy
338 PLN
354 PLN
390,56 PLN
RRSO dla kredytu 8000 PLN na 12 miesięcy; raty równe
19,18%
21,61%
20,00%**
Oprocentowanie
Stałe lub zmienne
Stałe lub zmienne
Stałe lub zmienne

źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

* rata kredytu z ubezpieczeniem na życie
** RRSO dla kredytu z ubezpieczeniem na życie.
*** tylko dla dotychczasowych klientów Kredyt Banku. Od wszystkich nowych klientów, niezaliczanych przez bank do grona wybranych, zaświadczenie o zarobkach jest wymagane.
 

Gwoli ścisłości należy zauważyć, że „wybrańcom” Kredyt Bank proponuje elastyczne warunki takiej pożyczki, z której można dowolny cel. Maksymalnie pożyczyć można kwotę 120 tys. zł, na spłacanie której wybrani dostaną nawet 5 lat. Zależnie od okresu kredytowania, pożyczka ta będzie stałe bądź zmienne oprocentowanie, w gestii klienta pozostaje natomiast możliwość sposobu jej spłacania – rat malejących bądź równych.
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam