Wrzesień bez drastycznych zmian w kredytach gotówkowych

2009-09-17 13:34:22

Co miesiąc Comperia analizuje wysokość oprocentowania rzeczywistego, rat i prowizji modelowych kredytów gotówkowych o wartości 1 tys. zł (okres spłaty 12 miesięcy), 5 tys. zł (3-letni okres spłaty) i 10 tys. zł (5-letni okres spłaty). Przedstawione wartości są średnimi z 10 najtańszych ofert. Ile kosztują pożyczki we wrześniu?

porównaniu do ostatniego miesiąca zauważyć można jedynie nieznaczne zmiany parametrów kredytów gotówkowych. Dane pokazują niewątpliwy spadek prowizji dla kredytów na mniejsze kwoty, jednak tak małe zmiany będą włąściwie nieodczuwalne dla klientów. Wrzesień nie przyniósł drastycznych zmian dla kredytobiorców.

Oprocentowanie rzeczywiste nie uległo zmianom jedynie dla badanego kredytu na kwotę 10 tys. zł na okres 5 lat. W pozostałych przypadkach odnotowaliśmy delikatny wzrost, zarówno dla kredytu na 1 tys. zł na rok, jak i dla parametrów 5 tys. zł na 3 lata.

Efekty w postaci niższych prowizji dała akcja kredytowa banków w pierwszym miesiącu wakacji. Tak jak przewydywaliśmy, banki obniżyły lekko prowizję poprzez oferty promocyjne na szkolne wyprawki oraz kredytów gotówkowych na niższe kwoty. W ten sposób średnia prowizja spadła dla kredytów na 1 tys. zł ze spłatą rozłożoną na 12 miesięcy.

W przypadku rat kredytów gotówkowych zmiany względem notowań z poprzedniego miesiąca są wręcz kosmetyczne. Raty utrzymują się na stabilnym poziomie i trudno przewidywać jakiekolwiek drastyczne zmiany w kolejnych miesiącach.

Tomasz Jaroszek

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam