Nowa usługa wspierana przez Mastercard - wpłacanie środków na konto - już dostępna w sieci sklepów Żabka

2020-03-02 12:31:52

Mastercard we współpracy z Polcardem i Żabką udostępnił klientom nową usługę - możliwość dokonania wpłaty pieniędzy na kartę w trakcie standardowych zakupów.

Usługa wprowadzona przez Fist Data, Żabkę i Mastercard ma być alternatywą dla wpłatomatów. Możliwość szybkiego wpłacenia na kartę posiadanej gotówki, do tego w trakcie szybkich zakupów, jest dużym udogodnieniem szczególnie dla tych klientów, którzy zamiast na banknotach, wolą polegać na plastiku.

Realizacja transakcji jest możliwa w terminalach Polcard (First Data) i działa dla części kart wydanych przez następujące banki: Alior Bank, Bank BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao (tylko karty kredytowe), BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska oraz SGB-BANK. Wygląda to trochę tak, jak dokonywanie standardowej płatności, czyli wystarczy przyłożyć kartę do terminala i potwierdzić transakcje kodem PIN, uprzednio przekazując kasjerowi gotówkę.

Do skorzystania z ww. funkcjonalności konieczne będzie jednak dopełnienie pewnych formalności, a dokładnie przy pierwszej tego typu transakcji będzie należało dokonać rejestracji. Będzie konieczność podania swoich danych, tj. imienia, nazwiska, numeru PESEL, serii i numeru dokumentu tożsamości oraz daty jego ważności. Przy każdej kolejnej transakcji będzie należało się wylegitymować.

Maksymalny dzienny limit transakcji wynosi 500 zł a środki pojawią się na koncie, w zależności od banku w którym posiada się kartę, w ciągu ok. 30 minut. Po zleceniu dokonania takiej wpłaty otrzymuje się także dodatkowe potwierdzenie w formie papierowej.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam