Własny Dom i Moje Własne M - tańsze hipoteki w MultiBanku i mBanku

2011-01-31 14:56:00

Przez cały luty w bankach grupy BRE, czyli MultiBanku i mBanku, trwać będzie promocja kredytów i pożyczek hipotecznych. W przypadku tej pierwszej instytucji promocja zowie się Własny Kąt, w drugiej zaś - Moje Własne M.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty hipoteczne w naszej porównywarce!

W zasadzie promocje są przedłużeniem preferencyjnych warunków ze stycznia, i gwarantują marże nawet 1,1 proc. dla kredytów w PLN i 1,5 proc. dla zobowiązań w EUR, choć na takie warunki nie załapie się kielu klientów.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby cieszyć się atrakcyjniejszym oprocentowaniem MultiPlanu/mPLANU Hipotecznego? O tym w tabeli:

mBank

MultiBank

Wnioskowana kwota kredytu - min. 80 100 PLN

Wykupienie w banku ubezpieczenia na życie i od trwałej niezdolności do pracy

Wykupienie w banku ubezpieczenia spłaty rat kredytu

Korzystanie z karty płatniczej (transakcje bezgotówkowe na min. 2 tys. PLN w kwartale) – jeśli wnioskodawca nie prowadzi działalności gospodarczej

Korzystanie z karty płatniczej (transakcje bezgotówkowe na min. 2 tys. PLN w kwartale)

Przelewanie wynagrodzenia na rachunek

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej - utrzymywanie średnich miesięcznych obrotów liczonych w kwartale na rachunku mBIZNES konto
w wysokości 12,5%

przychodu firmy

Gdy dochód klienta z prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej – prowadzenie rachunku bieżącego

 

Gdy dochód klienta z innego źródła niż prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej – prowadzenie MultiKonta lub MultiKonta Aquarius

Gdy dochód klienta pochodzi z zagranicy – prowadzenie rachunku walutowego; saldo z depozytów w MultiBanku – min. 50 tys. PLN.


Nie każdemu jednak oprocentowania 1,1 proc. (kredyt w PLN) lub 1,5 proc. (kredyt w EUR) zostaną zaproponowane. Te warunki dotyczą jedynie klientów zarabiających ponad 12 tys. PLN miesięcznie. W dodatku starających się o kredyt z LTV maks. 30 proc., bo w przypadku wyższej wysokości kredytu w stosunku do wartości nieruchomości marża wyniesie już 1,3 proc. Osobom zarabiającym między 8 a 12 tys. PLN przysługuje oprocentowanie 1,5 proc., a klientom zarabiającym mniej – 1,6 proc. To warunki kredytów w PLN. W EUR natomiast oprocentowanie wynosi 2,2 proc. dla klientów z dochodem do 5 tys. PLN, 2 proc. dla dochodów z przedziału 5 -12 tys. PLN i 1,8 proc. dla wyższych zarobków (a 1,5 proc. gdy dodatkowo LTV nie przekracza 30 proc.) Dotyczy to obu banków.

Zatem warunki promocji nie są tak porywające jak może wynikać z reklam i komunikatów.


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam