Nowy pomysł PZU Zdrowie na rozładowanie kolejek do lekarza - Wirtualna Przychodnia

2020-01-20 12:16:24

Nie od dziś wiadomo, że dostanie się do lekarza pierwszego kontaktu bywa mocno utrudnione, nie wspominając o specjalistach. PZU Zdrowie uruchomiło pierwszą w Polsce Wirtualną Przychodnię, dzięki czemu można ominąć długie kolejki.

Niejednokrotnie wizyta lekarska podyktowana jest tylko i wyłącznie koniecznością przedłużenia recepty bądź uzyskania skierowania na badanie. Często miesiącami czeka się na kilkuminutową rozmowę z lekarzem, która jest bardziej formalnością, aniżeli poradą lekarską.

PZU Zdrowie uruchomiło właśnie pierwszą w Polsce Witrualną Przychodnię, która problem z długim oczekiwaniem na wizytę rozwiąże przynajmniej częściowo. Wirtualna wizyta może odbyć się w formie rozmowy telefonicznej, czatu bądź video czatu a średni czas oczekiwania to 15 minut. Podczas niej możliwa jest konsultacja z lekarzem i uzyskanie porady, otrzymanie skierowania na badania, e-recepty bądź zwolnienia lekarskiego. Po konsultacji jeszcze przez kolejną dobę jest możliwość zgłoszenia lekarzowi dodatkowych pytań.

Usługa jest płatna, jednak nawet za konsultację ze specjalistą zapłacimy mniej, niż wybierając się do gabinetu stacjonarnego - porada to koszt do 79 zł.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam