WBK leasing, czyli leasing w grupie BZ WBK

2011-10-04 16:26:14

BZ WBK Leasing to jedna z dwóch działających w ramach grupy kapitałowej BZ WBK spółek leasingowych. Ta obecna na rynku od przeszło 10 lat instytucja finansowa jest jednym z licznych podmiotów usiłujących namówić Polaków do brania w leasing tych zasobów, których im akurat brakuje. Aby bowiem napić się mleka, nie trzeba kupować krowy (o posiadaniu mleczarni już nie wspominając).

BZ WBK Leasing wraz z drugą spółką o podobnej nazwie „BZ WBK Finanse & Leasing” zaliczane są do grona największych uniwersalnych leasingodawców. Według rankingu Związku Polskiego Leasingu, obie spółki leasingowe BZ WBK po pierwszym półroczu 2011 r., z portfelem wartym 744,24 mln zł (przy 19-procentowym wzroście mierzonym rok do roku), zajmują na rynku szóstą pozycję.

BZ WBK Leasing oferuje usługi finansowania pojazdów (osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli i quadów), natomiast druga ze spółek jest odpowiedzialna za leasing maszyn i urządzeń, sprzętu IT, elektrowni wiatrowych oraz nieruchomości. Oba podmioty mają w swojej ofercie nie tylko usługi dla przedsiębiorców, ale też dla klientów indywidualnych („Pożyczka na Samochód”).
 
Uzupełnieniem oferty spółek są pakiety ubezpieczeniowe obejmujące m. in. ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, ubezpieczenie o nazwach „Bezpieczna Rata” oraz „Ochrona Prawna”, a także karty paliwowe.
 
BZ WBK Leasing szczyci się tym, że ma jedne z najbardziej przejrzystych i zrozumiałych na rynku Ogólnych Warunków Umowy Leasingu. Za inne atuty swojej oferty przedstawiciele tej instytucji uważają także ograniczanie formalności związanych z pozyskaniem finansowania: w ramach uproszczonych procedur, wymagane są tylko podstawowe dokumenty rejestrowe oraz oświadczenie o sytuacji finansowej firmy.
 
Ponadto wśród pozytywnych wyznaczników ich propozycji należy wskazać profesjonalną obsługę mobilnego doradcy, który dojedzie na spotkanie do siedziby firmy oraz pomoże w wyborze optymalnej oferty.
 
W odpowiedzi na zapotrzebowania przedsiębiorców BZ WBK leasing umieściło w swej ofercie ciekawe produkty i usługi dopasowane do potrzeb poszczególnych typów przedsiębiorstw. Jako jeden z pierwszych na rynku leasingodawców zaczęły opracowywać, wdrażać i sprzedawać usługi dedykowane wybranym grupom zawodowym.
 
Aktualnie w ofercie tych instytucji znaleźć można znaleźć: promocję dla wolnych zawodów. Leasing Ekspres, oraz specjalne Oferty dla lekarzy, weterynarzy, oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego. Ponadto rzeczeni leasingodawcy od kilku lat konsekwentnie stawiają na działania przynoszące oszczędność energii. Jako pierwszy leasingodawca w Polsce zaproponował EkoLeasing – unikalną na rynku ofertę finansowania elektrowni wiatrowych.
 
BZ WBK Leasing oferuje także pożyczkę na samochód, motocykl i quada, zarówno firmom jak i osobom indywidualnym. Produkty BZ WBK Leasing sprzedawane są przez mobilnych doradców leasingowych oraz są dostępne w sieci ponad 500 oddziałów Banku Zachodniego WBK oraz u wybranych dealerów samochodowych i dostawców maszyn i urządzeń.
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl