Pekao rozszerza możliwość uzyskania złotej karty Visa Debit Gold

2020-01-30 18:20:04

Już nie tylko najbogatsi obywatele mogą być posiadaczami złotej karty. Pekao rozszerza ten przywilej również na inne grupy użytkowników konta bankowego.

Złotą kartę Visa Debit Gold można uzyskać, gdy posiada się Konto Przekorzystne, wówczas może być ona samodzielną kartą. Może być ona także główną kartą do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub kartą dodatkową. Kartę można zamówić w oddziale i można to zrobić bezpłatnie. Standardowo korzystanie z niej to koszt 9,99 zł miesięcznie, jednak opłaty tej można uniknąć wykonując cztery transakcje w ciągu miesiąca kalendarzowego. Również osoby w wieku 18-26 lat nie poniosą za nią kosztów.

Posiadanie karty wiąże się oczywiście z pewnymi benefitami. I tak, jeżeli nasze przychody przekraczają kwotę 5000 zł miesięcznie, to korzystanie z bankomatów przy użyciu Visa Debit Gold jest bezpłatne zarówno w kraju, jak i za granicą. Jeżeli jednak przychody są niższe, ale wynoszą min. 500 zł miesięcznie, to wówczas dwie pierwsze wypłaty z obcych bankomatów są bezpłatne (o ile wykona się min. jedną transakcję bezgotówkową), zaś za pozostałe płatność wynosi 5 zł.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam