W Pekao pożyczka bez prowizji

2008-11-17 00:00:00

Do końca 2008 roku bank nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki gotówkowej.

Oprocentowanie kredytu w opcji bez prowizji wynosi 16,5 proc. w pierwszym roku spłaty kredytu, a następnie wzrasta do 17,5 proc. Ponadto stali klienci banku mogą liczyć na obniżenie oprocentowanie w pierwszym roku spłaty, jeżeli przedstawią dodatkowe zabezpieczenie.

Na tle konkurencji pożyczka Pekao w opcji bez prowizji prezentuje się korzystnie. Pożyczając w banku 1 tys. zł na okres 12 miesięcy, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (uwzględniająca wszystkie koszty kredytu) wynosi 17,81 proc. Nieco tańszą ofertę posiadają Deutsche Bank PBC i Polbank EFG, ale różnice w miesięcznej racie nie przekraczają w tym przypadku złotówki. W Pekao miesięczna rata wyniosłaby 90,97 zł.

Kredyt Pekao o marketingowej nazwie Pożyczka Ekspresowa dostępny jest w każdym oddziale banku, a do jego udzielenia wymagany jest dowód osobisty oraz zaświadczenie o wynagrodzeniu. Przy kredycie o wartości do 100 tys. zł bank rezygnuje z zabezpieczenia i poręczycieli. Maksymalna kwota kredytu wynosi 20-krotność miesięcznych dochodów. Spłatę kredytu można rozłożyć maksymalnie na 6 lat.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl