W lipcu najtańszy kredyt gotówkowy oferuje...

2009-07-16 00:00:00

Dzisiaj Comperia ułatwi wybór klientom poszukującym korzystnego kredytu gotówkowego. Zobacz jak duże są różnice pomiędzy najtańszymi kredytami? Prezentujemy ranking kredytów gotówkowych zaciągniętych na okres 3 lat. Wartość rankingowego kredytu to 5 tys. zł. Sprawdź, które banki są liderami.

Kryterium, które wzięliśmy pod uwagę przy konstruowaniu rankingu, to rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). RRSO to najbardziej kompleksowy miernik atrakcyjności cenowej oferty, który uwzględnia m.in. koszty odsetkowe, prowizję i koszty dodatkowych ubezpieczeń.

Zestawienie zostało opracowane dla najpopularniejszych parametrów kredytowych, których poszukują nasi użytkownicy:

Kwota kredytu: 5 tys. zł
Okres kredytowania: 3 lata
Raty: równe


Najlepsze oferty w tej kategorii w lipcu:

Polbank EFG
Kredyt na miarę Polbanku to według danych Comperii najtańsza aktualnie oferta na rynku. Dlaczego? Po pierwsze bank nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki, co istotnie obniża jej cenę. Po drugie, nie narzuca żadnego obowiązkowego ubezpieczenia, co miałoby negatywne skutki dla kieszeni kredytobiorcy. Oprocentowanie gotówki pozostaje na poziomie poniżej 12 proc., co w przypadku kredytów gotówkowych jest rzadkością. Rzeczywiste oprocentowanie kredytu w Polbanku wynosi 12,57 proc.

 


ING Bank
Drugie miejsce na podium zajmuje ING Bank z Pożyczką bezpieczną. W tym przypadku do zapłacenia jest już prowizja na poziomie 3 proc. Wprawdzie jest to stawka większa w porównaniu do oferty Polbanku jednak wciąż konkurencyjna w zestawieniu z szeregiem banków oferujących prowizję na poziomie 5 proc. ING kusi dodatkowo niskim oprocentowaniem na poziomie dokładnie 12 proc. Nie wymaga również wykupienia żadnych dodatkowych ubezpieczeń, co pozwala oszczędzić dodatkowe kilka złotych miesięcznie. Rzeczywista stopa procentowa kredytu wynosi 15,01 proc. 

 


Bank Gospodarstwa Krajowego
Brązowy medal przypadł Bankowi Gospodarstwa Krajowego. Tutaj prowizja za uzyskanie kredytu będzie wyższa od wskazanych wyżej konkurentów i wyniesie 4 proc. Również oprocentowanie nominalne przebije oferty Polbanku i ING Banku sięgając 15,5 proc. Stawka w zestawieniu z najtańszym Polbankiem wydaje się więc już spora. BGK powstrzymuje się jednak od żądania dodatkowych zabezpieczeń kredytu w postaci płatnych polis.

 

 

Uwaga! Zestawienie nie uwzględnia ofert banków, które do oceny wiarygodności kredytowej wnioskodawcy stosują statystyczne systemy scoringowe. W takich przypadkach oprocentowanie pożyczek uzależnione może być nie tylko od kwoty kredytu, okresu kredytowania czy statusu klienta, ale również od wielu indywidualnych cech kredytobiorcy (np. wiek, zawód, miejsce zamieszkania) i dlatego nie mogą być ujęte w rankingu. Często takie banki reklamują swoje pożyczki gotówkowe jako bardzo tanie, z oprocentowaniem nominalnym nawet poniżej 10 proc. W rzeczywistości na najlepsze warunki może liczyć wąska grupa klientów.  

Jutro: najtańsze w lipcu kredyty samochodowe

Bartosz Michałek
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl