Ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców w Deutsche Banku

2011-01-11 15:09:46

We współpracy z TU Amplico Life Deutsche Bank PBC wprowadził do gamy swoich produktów dobrowolny pakiet ubezpieczeń dla posiadaczy kredytu hipotecznego, konsolidacyjnego lub pożyczki hipotecznej.

Sprawdź teraz najlepsze kredyty hipoteczne w naszej porównywarce!

Pakiet to nie tylko ubezpieczenie na życie, ale także na wypadek czasowej lub trwałej niezdolności do pracy. Co warto podkreślić, dostępny jest on zarówno dla nowych kredytobiorców, jak i dla tych klientów, którzy są już w trakcie spłacania swojego zobowiązania.

Suma ubezpieczenia uaktualniana jest co 3 lata. W przypadku nowych kredytobiorców wyliczana jest na podstawie kwoty kredytu, natomiast dla przystępujących do ubezpieczenia w trakcie trwania kredytu – aktualnego salda zadłużenia. Do ubezpieczenia mogą przystąpić zarówno pojedynczy, jak i wszyscy kredytobiorcy.

Jak działa ubezpieczenie? Otóż w przypadku czasowej niezdolności do pracy gwarantuje pokrycie maksymalnie 12 rat kredytu, każda na sumę najwyżej 6 tys. PLN. Natomiast w przypadku zgonu lub trwałej niezdolności do pracy, wypłacona zostanie suma ubezpieczenia do wysokości salda zadłużenia na dzień orzeczenia inwalidztwa lub śmierci.

Miesięczna składka ubezpieczeniowa wynosić będzie 0,03 proc. (stawka niezmienna przez okres 6 lat) z sumy ubezpieczenia. Po 3 latach następuje aktualizacja sumy ubezpieczenia – spowoduje to zmianę wysokości płaconej składki ubezpieczeniowej.

Zaproponowany pakiet to kolejny, po ubezpieczeniu od utraty stałego źródła dochodu i ubezpieczeniu spłaty rat na wypadek hospitalizacji, produkt mający zabezpieczać kredytobiorców od nieoczekiwanych zdarzeń.


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam