Ubezpiecz mieszkanie z mBankiem i MultiBankiem

2011-04-05 16:04:50

MultiBank i mBank, czyli instytucje będące częścią BRE Banku, zaproponowały ubezpieczenia mieszkania. W MultiBanku produkt nazywa się „Moje Mieszkanie”, zaś w mBanku – „Mieszkanie24h”. Oferty obu instytucji nie różnią się od siebie w kluczowych kwestiach.

Aby ubezpieczyć swoje mieszkanie, należy korzystać z rachunku bieżącego oferowanego przez któryś z tych banków. Zabezpieczeniu podlega nie tylko sam budynek, ale także jego wyposażenie. Zatem zakres ubezpieczenia obejmuje zarówno np. okna, drzwi, instalacje grzewcze czy elektryczne, jak i też biżuterię, meble i odzież. Ciekawostką jest ubezpieczenie OC – z polisy zostaną pokryte szkody wyrządzone sąsiadom. Jak podają przedstawiciele banków, ubezpieczenia w ramach produktów „Moje Mieszkanie” i „Mieszkanie24h” zdejmuje z nas odpowiedzialność finansową, chociażby za zalanie mieszkania naszemu sąsiadowi.

mBank zapewnia, iż klient bez problemu wypełni wniosek internetowy o zawarcie polisy. Wszystko ma potrwać kilka minut, m.in. dlatego, że bank uznał za zbędne oględziny rzeczoznawcy czy też wizytę agenta ubezpieczeniowego w celu dokonania wyceny. Klient otrzyma potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia pocztą elektroniczną. Podobnie jest w MultiBanku, choć tu poza wysłaniem wypełnionego formularza internetowego, należy ponadto udać się do placówki. Produkt oferowany jest w trzech opcjach – minimum, medium i maksimum. Poszczególne wersje nie różnią się zakresem ubezpieczenia, a jedynie ceną i kwotą wypłacaną w razie szkody.
 
Tabela: Finansowe warunki ubezpieczenia mieszkania w ramach produktów „Moje mieszkanie” i „Mieszkanie24h”.
 
 
Opcja minimum
Opcja medium
Opcja maksimum
 
Miesięczny koszt polisy
19,90 PLN
24,90 PLN
34,90 PLN
Suma ubezpie-czenia
Zdarzenia losowe, np. zalanie, pożar
do 20 tys. PLN
do 30 tys.PLN
do 60 tys. PLN
Kradzież, rabunek, dewastacja
do 10 tys. PLN
do 15 tys. PLN
do 50 tys. PLN
Odpowiedzialność cywilna
do 10 tys. PLN
do 20 tys.PLN
do 30 tys. PLN

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Pewnym plusem jest to, że nie trzeba pamiętać o wpłacaniu składek ubezpieczeniowych – co miesiąc będą one automatycznie ściągane z konta osobistego. Polisy „Moje Mieszkanie” i „Mieszkanie24h” mogą zawrzeć zarówno właściciele nieruchomości, jak i osoby jedynie ją wynajmujące. Podobne ubezpieczenia są już oferowane klientom posiadającym kredyty hipoteczne.

Jak oszacowali eksperci MultiBanku, niemal 9 na 10 szkód mieszkaniowych dotyczy wyposażenia i elementów stałych mieszkania, a ok. 70 proc. przypadków powstaje na skutek zalania, kradzieży pożaru bądź uderzenia pioruna. Stąd zapewne wziął się pomysł na zaproponowanie opisywanych produktów przez mBank i MultiBank, przy współpracy z BRE Ubezpieczenia.

Comperia.pl

 

 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam