TOP 10 najlepszych kont z moneybackiem

2017-09-26 20:43:41

Chciałbyś ograniczyć codzienne wydatki na jedzenie, rozrywkę czy paliwo? Nic w tym trudnego! Wystarczy, że wybierzesz konto z premią za płatności kartą. Dla wszystkich, którzy chcą efektywnie oszczędzać na zakupach, przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych kont z moneybackiem.

Zarabiać na koncie można nie tylko dzięki oprocentowaniu zgromadzonego na nim kapitału. Jest to możliwe dzięki usłudze moneyback, w ramach której bank zwraca na rachunek klienta część wydatków poniesionych przez niego podczas codziennych zakupów, jeśli płacił za nie kartą. By korzystać z moneybacku, wystarczy założyć konto w promocji i aktywnie korzystać z karty, ewentualnie stosować się do innych wytycznych podanych przez bank w regulaminie promocji.

Aby pomóc Wam oszczędzać na zakupach, sprawdziliśmy, ile pieniędzy po pół roku od otwarcia konta można zyskać w ramach najlepszych programów typu moneyback. Przy obliczaniu ostatecznego zysku uwzględniliśmy ewentualne opłaty za korzystanie z podstawowych funkcji rachunku i karty. Podczas tworzenia rankingu założyliśmy, że osoba korzystająca z moneybacku będzie w każdym miesiącu:

  • - otrzymywała na konto wynagrodzenie od pracodawcy w wysokości 2 500 zł,
  • - dokonywała 4 wypłat (po 100 zł) z bankomatów swojego banku,
  • - minimum 5-krotnie płaciła bezgotówkowo kartą (tak, by maksymalnie wykorzystać dostępny limit moneybacku w każdym z banków),
  • - korzystała z bankowości elektronicznej i mobilnej.

*Opłaty z gwiazdką mogą się różnić w przypadku założeń innych niż przyjęte w rankingu, np. wpływów pieniężnych na rachunek w innej wysokości lub odmiennej liczby albo kwoty wykonywanych transakcji bezgotówkowych

Miejsce pierwsze w rankingu kont osobistych z moneybackiem bezkonkurencyjnie zajął mBank z eKontem Standard. Otwierając rachunek w promocji, możemy liczyć na bezwarunkowy brak opłaty miesięcznej za prowadzenie konta i przelewy przez internet. Nie zapłacimy też nic za użytkowanie karty, jeśli tylko będziemy aktywnie z niej korzystać (standardowa opłata wynosi 4 zł, a warunkiem jej zwolnienia jest wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych w poprzednim miesiącu). Jeżeli nie chcemy ponosić kosztów wypłaty gotówki z bankomatów, wystarczy że będziemy korzystać z bankomatów Planet Cash, BZ WBK i Euronetu, wypłacając kwoty w wysokości min. 100 zł (pobieranie niższej sumy wiąże się z opłatą 1,3 zł).

Dzięki moneybackowi w mBanku możemy aż przez pół roku otrzymywać 4% zwrotu wartości transakcji dokonanych kartą lub BLIK-iem (do 600 zł, maksymalnie po 100 zł miesięcznie). Warunkiem uzyskiwania premii jest zasilenie swojego konta kwotą min. 1000 zł, opłacenie zakupów o wartości min. 250 zł kartą (w tym Android Pay) lub BLIK-iem oraz zalogowanie się do aplikacji mobilnej. Uwaga! Do promocji można przystąpić tylko do 31.07.2017 r.

Drugą lokatę w rankingu zajął Bank Millennium z Kontem 360 stopni, które zapewnia zwrot 5% płatności BLIK-iem (do 30 zł/mies.) i 2% płatności kartą (do 30 zł/mies.) Łącznie do zdobycia jest więc 60 zł premii miesięcznie przez pół roku. Konto standardowo kosztuje 8 zł miesięcznie, ale pozostanie darmowe, jeśli w każdym miesiącu: zapewnimy na nie wpływy zewnętrzne w wysokości min. 1000 zł i wykonamy min. jedną płatność kartą lub BLIK-iem. Miesięcznej opłaty za kartę (7 zł) również możemy uniknąć dzięki wpływom pieniężnym min. 1000 zł i co najmniej jednej płatności bezgotówkowej. Promocyjne konto można otworzyć do 30 czerwca.

Ostatnie miejsce na podium zajęło Konto Active od eurobanku. Dostępny moneyback w programie „Rodzina i Przyjaciele” pozwala na uzyskiwanie zwrotu do 5% wydatków kartą, niestety tylko tych poniesionych na rozrywkę, sport i rekreację (maksymalnie 60 zł miesięcznie). Premia będzie więc wpływała na konto m.in. za zakup biletów do kina, teatru czy muzeum, skorzystanie z usług biur podróży, zapłaceniu za nocleg w hotelu, wypożyczenie auta, posiłek w restauracji, karnet w klubie fitness czy pobyt SPA. Standardowej opłaty miesięcznej za prowadzenie konta (9 zł) można uniknąć, zapewniając na rachunku wpływ wynagrodzenia, emerytury lub renty albo utrzymując depozyty w banku ze średnim saldem w kwocie min. 15 tys. zł w poprzednim miesiącu.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam