Szybko i rzetelnie, czyli ranking kredytów dla osób wykonujących wolny zawód

2016-08-17 07:53:00

Wiedza, doświadczenie i wysokie kompetencje - to podstawowe cechy osób wykonujących tzw. wolne zawody. Trzeba jednak wiedzieć, że same kwalifikacje to tylko połowa sukcesu podczas prowadzenia własnej działalności. Elementem równie istotnym (jeśli nawet nie ważniejszym) jest dostęp do elastycznego źródła finansowania. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w jakim banku adwokat, lekarz czy notariusz może liczyć na najlepsze warunki kredytowe.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to trudne i wymagające zadanie. Mikroprzedsiębiorcy nie dość, że stale poszukują nowych klientów, to jeszcze ciągle muszą dbać o jak najwyższą jakość świadczonych przez siebie usług. Trzeba jednak wiedzieć, że spełnienie obydwu tych parametrów wymaga ponoszenia dość znacznych nakładów finansowych. Instytucjami zapewniającymi ciągły dostęp do gotówki są oczywiście banki. Zobaczmy, który z nich ma w swojej ofercie najlepsze produkty dedykowane profesjonalistom.

Założenia

W celu przygotowania poniższego zestawienia porównywarka finansowa Comperia.pl wysłała do banków ankietę dotyczącą ich oferty kredytowej adresowanej do osób wykonujących tzw. wolny zawód. Parametry o jakie pytaliśmy to: maksymalna kwota kredytu, okres spłaty danego zobowiązania a także minimalny czas prowadzenia działalności gospodarczej. Zmienne typu oprocentowanie kredytu oraz prowizja pobierana za jego udzielenie nie były badane, gdyż ich poziom zależy od indywidualnej oceny danego klienta i podlega negocjacji.

Odpowiedzi na powyższe pytania udzieliło 10 banków i to one zostały uwzględnione podczas tworzenia rankingu. Głównym kryterium po jakim uszeregowano zestawienie to: maksymalna kwota kredytu, potem okres jego spłaty i na końcu okres prowadzenia działalności.

 

Najlepsze kredyty firmowe adresowane do osób wykonujących tzw. Wolny Zawód
Lp.
Nazwa banku
Nazwa produktu
Maksymalna kwota kredytu
Maksymalny okres kredytowania
Min. okres prowadzenia działalności
1
BIZ Bank
Kredyt dla Profesjonalistów
550 tys. zł
144 m-ce
6 m-cy
2
ING Bank Śląski
Pożyczka dla Przedsiębiorców
500 tys. zł
120 m-cy
6 m-cy
3
Pożyczka dla Firm
500 tys. zł
60 m-cy
18 m-cy
4
Deutsche Bank
Kredyt dla Profesjonalistów
400 tys. zł
120 m-cy
24 m-ce
5
Credit Agricole
Kredyt w rachunku bieżącym Konta Biznes
300 tys. zł
12 m-cy
24 m-ce
6
BGŻ BNP Paribas
Kredyt Biznes Lider
250 tys. zł
84 m-ce
12 m-cy
7
Getin Bank
Kredyt gotówkowy
200 tys. zł
96 m-cy
6 m-cy
8
mBank
Pożyczka firmowa
200 tys. zł
84 m-ce
12 m-cy
9
Raiffeisen Polbank
b.d.
150 tys. zł
96 m-cy
6 m-cy
10
Citi Handlowy
Pożyczka gotówkowa
150 tys. zł
72 m-ce
6 m-cy
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Przy przyjętych założeniach najlepszy kredyt dla osób wykonujących tzw. wolny zawód oferuje obecnie BIZ Bank. Kredyt dla Profesjonalistów, bo tak nazywa się ten produkt, charakteryzuje się najwyższą możliwą kwotą kredytu, która w przypadku tego zobowiązania wynosi aż 550 tys. zł.

Na uwagę zasługuje również najdłuższy możliwy maksymalny okres kredytowania dostępny w Kredycie dla Profesjonalistów. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem może bowiem rozłożyć spłatę swojego zadłużenia na aż 144 miesiące, co zapewnia uzyskanie niskiej raty kredytu.

Bardzo atrakcyjnie wygląda w BIZ Banku także czas po jakim można ubiegać się o kredyt w tej instytucji. Podmiot ten udziela wsparcia finansowego osobom, które prowadzą działalność gospodarczą zaledwie 6 miesięcy.

Kredyt dla Profesjonalistów to jedno z najlepszych rozwiązań dedykowanych osobom wykonującym tzw. wolny zawód. Prawnicy, lekarze, pielęgniarki i inni przedstawiciele wolnych zawodów nie tylko mogą zaciągnąć kredyt na wysoką kwotę, ale co ważniejsze mogą tego dokonać bez opuszczania swojego miejsca pracy. Doradcy z BIZ Banku są w stanie dojechać do klienta w dowolnie wskazane miejsce. Ta ostatnia zaleta sprawia, że powyższe rozwiązanie jest jednym z najbardziej przystępnych na rynku. Pozostaje więc nic innego jak tylko z niego skorzystać.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam