Szybka gotówka, czyli marcowy ranking kredytów gotówkowych

2012-03-08 14:52:20

Problemy finansowe dotykają coraz większą liczbę osób. Nieprzewidziane wydatki w łatwy sposób mogą zaburzyć harmonię domowego budżetu. W jaki sposób szybko pozyskać dodatkową gotówkę? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są kredyty gotówkowe dostępne w polskich bankach.

Kredyty gotówkowe mają w swojej ofercie praktycznie wszystkie banki. Są one stosunkowo łatwo dostępne, nie wymagają wielu formalności, jednak największą ich zaletą jest krótki czas oczekiwania na pieniądze.

W większości banków proces ubiegania się o kredyt gotówkowy nie zajmuje więcej niż jeden dzień roboczy. Ponadto, w przypadku niektórych instytucji nie jest nawet wymagana wizyta w oddziale danego banku, cały proces kredytowy odbywa się online. To wszystko sprawia, że kredyty gotówkowe stały się doskonałym lekarstwem na niespodziewane kłopoty finansowe wielu osób. Oczywiście, warunkiem otrzymania kredytu gotówkowego jest posiadanie stałych dochodów oraz dobra historia kredytowa.

Zobaczmy teraz, w którym banku można liczyć na najlepsze warunki kredytowe (kwota kredytu 10 tys. złotych, okres kredytowania 36 m-cy).

kwota 10 tys. złotych, okres spłaty 36 m-cy
Nazwa banku
Nazwa oferty
RRSO
Prowizja
Rata
Eurobank
Tani kredyt z kontem
12,13%
0%
329,76 PLN
Citi Handlowy
Pożyczka gotówkowa
12,32%
1%
330,61 PLN
BNP Paribas
Kredyt gotówkowy "Zrealizuj swój plan" - oferta promocyjna
12,57%
0%
331,67 PLN
ING
Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego
13,24%
0%
334,54 PLN
Max pożyczka - Mini rata - oferta promocyjna z zabezpieczeniem
14,23%
5%
338,76 PLN
Eurobank
Kredyt dla każdego
14,37%
0%
339,35 PLN
Getin Bank
Kredyt gotówkowy MAX
14,59%
0%
340,32 PLN
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Aktualnie na najlepsze warunki kredytu gotówkowego (spełniającego przyjęte założenia) można liczyć w Eurobanku. W instytucji tej wysokość raty analizowanego zobowiązania wynosi niecałe 330 zł.

Kolejne miejsca na podium zajęły odpowiednio Citi Handlowy oraz BNP Paribas, w których miesięczne obciążenie było wyższe od oferty Eurobanku o niespełna złotówkę w przypadku Citi i mniej niż dwa złote w przypadku BNP. Tak małe różnice wśród tych trzech instytucji powodują, że obecnie są one liderami jeśli chodzi o ofertę kredytów gotówkowych dostępnych na polskim rynku. Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam