Szybka, choć niezbyt tania gotówka online z banku BPH

2011-12-13 11:52:22

Przed kilkoma miesiącami bankierzy z BPH uruchomili serwis internetowy o nazwie www.gotowkaonline.pl, ale chwalą się nim dopiero teraz. Przedstawiciel tej instytucji ujawnia, że jak dotąd poprzez tę aplikację złożono prawie 2,5 tys. wniosków. Zaletą jest to, że specjalny algorytm naprawdę łatwo (i szybko) odpowie nam, czy mamy szansę na otrzymanie takiej pożyczki.

Wstępna decyzja kredytowa w minutę? Czy to możliwe? Teraz tak. Od pewnego czasu działa specjalny serwis internetowy, poprzez który bankierzy z BPH sprzedają kredyty gotówkowe. Pierwsze, co się rzuca w oczy po wejściu na tę stronę, to protokół https:// oznaczający, że połączenie z tym serwisem jest szyfrowane – podobnie jak z każdym innym modułem bankowości internetowej wymagającym od użytkownika zalogowania się.

Mechanizm działania serwisu jest prosty i chociaż wykorzystuje nowoczesną technologię komunikacyjną, to jednak nie pozwala zupełnie zerwać z tradycyjną obsługą bankową. Chociaż serwis jest dostępny przez 24 godziny na dobę, to jednak korzystanie z niego w nocy nie ma większego sensu. Wniosek bowiem można składać przez 7 dni w tygodniu w godzinach pracy Biura Informacji Kredytowej, czyli od 7 do 22 (w niedzielę do 21).

Wypełnienie formularza trwa ok. 15-20 minut, po czym następuje wydanie przez system wstępnej decyzji kredytowej. Następnie należy już tylko poczekać na telefon z banku - celem ustalenia ważnych szczegółów umowy i sposobu jej podpisania. Do wyboru jest: udanie się do placówki banku BPH lub oczekiwanie na wizytę kuriera. Kredytobiorca ma możliwość monitorowania statusu złożonego wniosku w specjalnej zakładce.

Podstawowe informacje o kredycie gotówkowym udzielanym przez bank BPH za pośrednictwem serwisu "www.gotowkaonline.pl"
Okres kredytowania
od 6 do 96 miesięcy
Minimalne oprocentowanie kredytu
14,00%
Maksymalne oprocentowanie kredytu*
19,65%
Minimalna kwota kredytu
1 000 zł
Maksymalna kwota kredytu
150 tys. zł
Ubezpieczenie kredytu
dobrowolne
Cechy szczególne
kredyt na dowolny cel; możliwość wskazania dnia, w którym ma być pobierana rata, wstępna decyzja kredytowa w ciągu minuty
*RRSO dla pożyczki w wysokości 8 000 zł spłacanych w 12 równych ratach miesięcznych bez ubezpieczenia zawiera się w przedziale od 30,30 do 33,70 proc.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl, BPH
 

Największą zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że potencjalny kredytobiorca jest w stanie szybko przekonać się, czy bank przyzna mu kredyt, czy też nie. Przydatny może być także kalkulator, natomiast sam kredyt to produkt przeciętnie atrakcyjny – na rynku są tańsze oferty (zwłaszcza promocyjne).

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam