Szkolna promocja w Santander

2008-08-28 00:00:00

Składając wniosek o kredyt gotówkowy do 15 października, kredytobiorca otrzyma zestaw przyborów szkolnych.

Oprócz prezentu w postaci zestawu przyborów szkolnych, Santander Consumer Bank kusi niższym, promocyjnym oprocentowaniem pożyczki, które zależy od okresu kredytowania. Kredyt można zaciągnąć na 12, 15 lub 24 miesiące. Oprocentowanie nominalne pożyczki wynosi odpowiednio 14,5 proc., 15 proc. i 16,5 proc. Bank pobiera też 5 proc. prowizji za udzielnie kredytu. Ubezpieczenie spłaty kredytu nie jest obowiązkowe.

Załóżmy, że chcemy pożyczyć 1 tys. zł na 12 miesięcy, w opcji bez ubezpieczenia. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) takiego kredytu wyniesie 27,08 proc. RRSO zawiera całkowity koszt kredytu: odsetki, prowizja, ubezpieczenia. Miesięczna rata równa takiego kredytu wyniosłaby około 90 zł. Aktualnie najtańsze pożyczki na rynku (przy powyższych parametrach) oferują Polbank EFG z RRSO 17,1 proc., Bank BPS - 17,74 proc. i Pekao - 17,81 proc. Oferta Pekao ma charakter promocyjny i przeznaczona jest dla osób, które zaciągną kredyt za pośrednictwem Comperii. Na niskie RRSO wpływa w przypadku Polbanku i Pekao brak prowizji, a Banku BPS niskie oprocentowanie nominalne.

Promocyjny kredyt w Santander Consumer Banku o wartości do 5 tys. zł udzielany jest bez zaświadczenia o zarobkach. Wystarczy dowód osobisty i oświadczenia klienta o dochodach.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam