Świąteczne promocje kredytowe-sprawdź, gdzie jeszcze warto wziąć kredyt!

2009-12-10 12:02:33

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi świąteczna gorączka zakupów. Handlowcy tylko zacierają ręce i zaczynają liczyć zyski, dla wielu z nich grudzień jest okresem najwyższej sprzedaży. Skąd wziąć pieniądze na prezenty? Pomocną dłoń wyciągają do nas banki, które oferują specjalne kredyty na święta. Sprawdź aktualne promocje kredytów gotówkowych na święta!

Wiele banków zapomniało o świętach

Tylko 6 banków wprowadziło do swojej oferty promocyjne kredyty świąteczne. Jest to niewiele, zważywszy na to, że grudzień to okres wzmożonych zakupów. Właśnie teraz wiele osób potrzebuje zastrzyku dodatkowej gotówki, by móc podarować swoim bliskim wymarzone prezenty.

Preferencyjne warunki kredytowe z pewnością przyciągną do banków sporo nowych klientów, dlatego może dziwić fakt, iż tylko w Banku Pocztowym, BGŻ, Citibanku Handlowym, Eurobanku, Kredyt Banku i w PKO BP znajdziemy specjalne oferty świąteczne. Czyżby banki nie wierzyły we wzmożoną konsumpcję Polaków na zakończenie obecnego roku? Przecież nawet w kulminacyjnych momentach kryzysu finansowego konsumpcja utrzymywała się na stosunkowo wysokim poziomie i uchroniła wielu handlowców przed bankructwem. Najwyraźniej jednak nie wszyscy kredytodawcy nabrali ponownie zaufania do możliwości finansowych klientów…
 
Pospiesz się, świąteczne promocje trwają krótko
 
Jeśli planujesz ubiegać się o kredyt świąteczny, sprawdź koniecznie, do kiedy obowiązuje promocja. Decyzji o złożeniu wniosku lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę, gdyż może się okazać, że po prostu nie zdążysz załapać się na konkretną promocję. Wprawdzie specjalna oferta PKO BP nie ma określonego terminu wygaśnięcia, zaś BGŻ i Citibank dają klientom czas aż do końca grudnia, to w innych bankach świąteczne kredyty dostępne są znacznie krócej. Najmniej czasu zostało osobom chętnym na pożyczkę w Kredyt Banku - na złożenie wniosku mają jeszcze tylko 2 dni, do piątku.
 
Zestawienie promocyjnych kredytów na święta:
 
kredyty na święta
 
Na jakie zniżki możesz liczyć?

Wielkich świątecznych fajerwerków w ofercie kredytowej banków nie ma co oczekiwać. Generalnie możemy liczyć na obniżoną prowizję bądź jej brak, w grę wchodzi także niższe oprocentowanie kredytu. Ile możemy dzięki temu zyskać? Przy niewielkich kwotach kredytu (do kilku tysięcy złotych) różnica między standardową pożyczką a pożyczką świąteczną będzie równie nieznaczna - maksymalnie kilkaset zł. Jednak w miarę zwiększania kwoty kredytu, różnica ta będzie rosła i może sięgnąć nawet kilku tys. zł, jeżeli zdecydujemy się zadłużyć na 100 tys. zł. W ramach obowiązujących promocji świątecznych najhojniejszy jest Citibank, który maksymalnie pożyczy nam nawet 120 tys. zł.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl