Świąteczna karta kredytowa – sprawdź promocje!

2008-12-11 00:00:00

Tańsze zakupy w wybranych sklepach, konkursy, atrakcyjne nagrody – w okresie przedświątecznym banki nie tylko aktywnie promują pożyczki gotówkowe nadając im marketingowe nazwy: świąteczne, zimowe, gwiazdkowe. Zachęcają też do sfinansowania zakupów kartami płatniczymi. Czym kuszą banki?

Kredyt Bank na okres świąteczny przygotował konkurs dla użytkowników kart płatniczych. Promocja dotyczy wszystkich kart Kredyt Banku wydanych klientom indywidualnym. Spośród osób, które zrealizują najwięcej transakcji bezgotówkowych w poszczególnych etapach, wyłonionych zostanie 10 zwycięzców (okres promocji podzielono na cztery okresy: 1 - 7 grudnia, 8 - 14 grudnia, 15 - 21 grudnia i 22 - 31 grudnia 2008 roku). Do wygrania jest w sumie 28 koszy świątecznych i 12 zestawów kina domowego marki Sony. Dodatkowo na koniec promocji bank wybierze trzech laureatów, którzy wykonają najwięcej transakcji bezgotówkowych w całym miesiącu. Bank przewidział nagrody pieniężne: 10 tys., 5 tys. i 4,5 tys. zł. Bank sumuje transakcje dokonane różnymi kartami, np. debetową i kredytową. W konkursie mogą wziąć również użytkownicy kart dodatkowych (posiadacz takiej karty nie podbija licznika transakcji karty głównej). W etapie cząstkowym można wygrać tylko raz, ale wszystkie transakcje będą uwzględniane w etapie głównym. Tak więc można wygrać nagrodę rzeczową i pieniężną.

Płacisz, wypoczywasz w Austrii
Raiffeisen Bank też nagrodzi najaktywniejszych posiadaczy kart kredytowych. W tym przypadku kusi voucherami na tygodniowy pobyt w Austrii dla całej rodziny wraz z nagrodami pieniężnymi. Wygrają te osoby, które od 25 listopada 2008 roku do 1 stycznia 2009 roku wykonają kratami kredytowymi Raiffeisen Banku najwięcej transakcji bezgotówkowych lub gotówkowych. Do wygrania są trzy vouchery (każdy zawiera 7 noclegów dla czterech osób w czterogwiazdkowych hotelu w regionie Tyrolu, Salzburga lub Styrii). Do każdej głównej nagrody bank dołącza cztery sześciodniowe karnety na wyciągi narciarskie i 2 tys. zł. 

Taniej za kosmetyki, delikatesy, buty…
Najwięcej karcianych promocji polega jednak na udzielaniu rabatów na zakupy w wybranych punktach handlowo-usługowych. Na przykład posiadacze karty kredytowej mBank Visa Rossmann (sprawdź parametry karty) mogą otrzymać 10 proc. zniżki przy zakupach o wartości powyżej 100 zł w drogeriach Rossman. Standardowo karta kredytowa Rossman upoważnia do 5-proc. rabatu. Promocja potrwa do 24 grudnia 2008 roku.

Płacąc z kolei kartą kredytową Piotr i Paweł Millennium MasterCard (sprawdź parametry karty)można zaoszczędzić 5 proc. Taki rabat obowiązuje przy zakupach w sieci delikatesów Piotr i Paweł o wartości ponad 50 zł. Rabat obejmuje również zakupy w tej sieci dokonane za pośrednictwem Internetu.

Posiadacze dowolnej karty płatniczej (w tym kredytowej i charge), wydanej przez MultiBank, od 10 do 17 grudnia mogą taniej zrobić zakupy w salonach obuwniczych Gino Rossi w całej Polsce. Rabat na obuwie lub torebki wynosi 20 proc. Promocja dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

…i za paliwo
Promocję, choć marketingowo niezwiązaną bezpośrednio ze Świętami Bożego Narodzenia, organizuje też Lukas Bank. Standardowo uczestnicząc w programie lojalnościowym, wraz z dołączoną do niego kartą kredytową Furora (sprawdź parametry karty), klienci otrzymują zwrot 1 proc. wartości transakcji dokonanych u partnerów banku. Dodatkowo w okresie promocji do końca stycznia 2008 Lukas Bank zwraca za zakupy (dokonane za pośrednictwem karty kredytowej Furora) we wszystkich sklepach spożywczych, super i hipermarketach oraz na stacjach paliw w Polsce 5 proc. poniesionych wydatków, ale nie więcej niż 200 zł (promocja obejmuje więc zakupy do kwoty 4 tys. zł). W ten sposób zebrane środki można w dowolnym momencie przeznaczyć na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. Stały 1 proc. rabat u partnerów Lukas Banku i okresowa promocja łączą się.

Nie tylko w promocji
To tylko świąteczne wabiki. Warto pamiętać, że do większości wydawanych w Polsce kart kredytowych, zwłaszcza bardziej prestiżowych (srebrnych, złotych, platynowych) dołączany jest program rabatowy. Zanim udamy się na świąteczne zakupy warto więc wcześniej sprawdzić, w jaki program rabatowy wyposażona jest nasza karta, a więc w których sklepach za zakupy zapłacimy mniej. Przy mnogości świątecznych wydatków przyda się każda zniżka.

Maciej Bednarek
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam