Sprawdź, w czym może pomóc kalkulator mieszkaniowy-porówna kredyty, policzy odsetki!

2010-03-26 08:51:40

Szukasz kredytu hipotecznego? Nie wiesz, czy posiadasz wystarczające dochody? Interesuje Cię, w jaki sposób banki wyliczają zdolność kredytową? Jeżeli tak, to sprawdź kalkulator mieszkaniowy – porówna kredyty, policzy odsetki. Zobacz z Comperią, w czym może pomóc kalkulator kredytowy.

Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup nieruchomości wyłącznie w oparciu o posiadane oszczędności. Zdecydowanej większości do zakupu mieszkania niezbędny jest kredyt hipoteczny. Niemniej jednak, jego uzyskanie nie jest sprawą oczywistą. Nikt do końca nie wie, w jaki sposób banki wyliczają zdolność kredytową. Z zasady metody te opierają się na modelach statystycznych, szczegółowe zależności pomiędzy dochodem, wydatkami i dotychczasowymi obciążeniami a decyzją kredytową nie są jednak powszechnie znane.
 
Mimo to istnieje możliwość wstępnej weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Każdy bank na swojej stronie internetowej udostępnia klientom uproszczoną wersję mechanizmu oceny – kalkulator mieszkaniowy. Comperia.pl podpowiada, w czym może pomóc to narzędzie.
 
Kalkulator mieszkaniowy – czy stać mnie na własne M.
Kalkulator mieszkaniowy generalnie oparty jest na pięciu podstawowych kryteriach: dochodzie netto, dotychczasowych zobowiązaniach, liczbie osób w gospodarstwie domowym, wielkości kredytu oraz okresie spłaty zobowiązania. Wstępna ocena zdolności kredytowej przy pomocy kalkulatora mieszkaniowego gwarantuje potencjalnym kredytobiorcom możliwość zapoznania się ze sposobem oceny ich sytuacji finansowej. Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny każdy z nas powinien zatem skorzystać z danego narzędzia. 

Sprawdź kalkulator mieszkaniowy Comperii!

Kalkulator mieszkaniowy – jakie informacje mogę uzyskać
W oparciu o powyższe kryteria przy pomocy kalkulatora kredytowego możemy wyliczyć zarówno maksymalną wysokość miesięcznej raty, jaką jesteśmy zdolni zapłacić jak i optymalny okres kredytowania.
Należy pamiętać, że kalkulatory kredytowe poszczególnych banków mogą nie brać pod uwagę wszystkich rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, w tym wprowadzoną na początku tego roku rekomendację T. Z zasady instytucje finansowe mają 6 miesięcy na zaadaptowanie nowych regulacji. Niemniej jednak, aplikacje kalkulatorów mogą nie ulegać tak częstej aktualizacji.
Jeżeli miesięczna rata danego zobowiązania przekracza zatem 50 proc. naszych średnich miesięcznych dochodów netto, to przed złożeniem wniosku należy dodatkowo skontaktować się z doradcą bankowym.
 
Sprawdź kalkulator mieszkaniowy z Comperią
Na naszej stronie internetowej klienci także mają możliwość wyliczenia swojej zdolności kredytowej. Oprócz standardowego kalkulatora mieszkaniowego, określającego maksymalną ratę kredytów hipotecznych, do dyspozycji użytkownika znajdują się także kalkulatory gotówkowe i inwestycyjne.
 
Ponadto, w przeciwieństwie do typowego kalkulatora mieszkaniowego, istnieje także możliwość porównania kredytów ze względu na rzeczywistą roczną stopę procentową (RRSO) oraz sprawdzenia, czy wcześniejsze opóźnienia w spłacie kredytów obniżają naszą zdolność kredytową.
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl