Sięgnęli gwiazd, czyli laureaci Comperia Stars 2016

2017-01-05 09:17:00

W ostatnich dwunastu miesiącach na łamach portalu Comperia.pl publikowane były rankingi różnych produktów finansowych. Zwycięzcy każdego zestawienia byli nagradzani wyróżnieniem Comperia Stars za najlepszy instrument oferowany w konkretnym miesiącu. Sprawdźmy zatem, który bank zasłużył na miano super lidera całego 2016 roku w danej kategorii produktowej.

Projekt Comperia Stars został uruchomiony w styczniu 2016 roku. Jego głównym założeniem jest nagradzanie instytucji, które w danym miesiącu kalendarzowym mają w swojej ofercie najlepszy produkt finansowy. Instrumenty, które poddawano comiesięcznej analizie to kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, lokaty, rachunki oszczędnościowe oraz ubezpieczenia komunikacyjne.

Warto dodać, że parametry, które wykorzystywano do stworzenia konkretnego rankingu wskazywali nam użytkownicy Fast50Club w drodze comiesięcznych ankiet. Tym samym to realni klienci banków decydowali o kryteriach doboru produktów. Dla przykładu w październiku analizowane były kredyty gotówkowe na kwotę 5000 zł, podczas gdy w grudniu pożyczki na kwotę 2500 zł.

Najlepsi z najlepszych - założenia

W celu wyłonienia zdobywcy rocznego wyróżnienia Comperia Stars wzięto pod uwagę sumaryczną liczbę zwycięstw danego podmiotu w całym 2016 roku (liczba miesięcy, w których wybrana instytucja wygrywała dany ranking). Po dokonaniu podliczenia wychodzi, że w zależności od kategorii, wyróżnienia w postaci Comperia Stars za najlepszy produkt finansowy 2016 zdobywają:

Kredyty hipoteczne

- Bank PKO BP i jego oferta "Własny Kąt Hipoteczny" - to niekwestionowany lider w kategorii kredyty hipoteczne, który na pierwszym miejscu rankingów przygotowywanych przez Comperia.pl stawał aż 7 razy,

Kredyty gotówkowe

- Getin Noble Bank ze swoim "Darmowym Kredytem", który w kategorii kredyty gotówkowe zwyciężał czterokrotnie,

Lokaty bankowe

- Idea Bank i sztandarowy produkt tej instytucji, czyli "Lokata HAPPY", która przez 5 miesięcy lądowała na najwyższym stopniu podium w kategorii lokaty bankowe,

Rachunki oszczędnościowe

- Orange Finanse i jego Konto Oszczędnościowe - ośmiokrotny zwycięzca zestawień zawierających najlepsze rachunki oszczędnościowe,

Ubezpieczenia komunikacyjne

- Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA za najtańsze pakiety OC i AC, które 3 razy wygrywały rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych w całym 2016 roku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że utrzymają poziom także w 2017 roku - co oczywiście będziemy sprawdzać przygotowując kolejne rankingi.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam