Santander: pożyczki tańsze o 15 proc.

2008-06-06 00:00:00

Oprócz niższego oprocentowania kredytów gotówkowych bank kusi uproszczoną procedurą. Promocja trwa do 15 lipca.

Osobom, które do połowy lipca 2008 roku złożą wniosek o pożyczkę gotówkową, Santander Bank gwarantuje odsetki o 15 proc. niższe niż w ofercie standardowej. Przy oprocentowaniu 22 proc. (standardowo) oznacza to, że kredyt będzie tańszy nawet o 3,3 pkt. proc.

W okresie promocji minimalne oprocentowanie wynosi 8,49 proc. Jest więc bardzo atrakcyjne, ale trzeba pamiętać, że dotyczy pożyczek udzielanych do 12 miesięcy. Pożyczając 3 tys. zł na 24 miesiące, oprocentowanie nominalne wyniesie 12,74 proc., a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 19,43 proc. Klient zapłaci 160,75 zł miesięcznej raty.
Z finansowego punktu widzenia nie jest to rewelacyjna oferta. Dla powyższych parametrów rata kredytu np. w Banku BPS i Volkswagen Bank direct wyniosłaby około 146 zł (RRSO 16,57 proc.). Niewiele wyższa byłaby też w innych bankach.

Oferta Santandera ma jednak zalety. Bank nie wymaga dodatkowych ubezpieczeń, choć posiada je w ofercie. Ponadto w ramach promocji obowiązuje procedura uproszczona. Jeżeli wartość kredytu nie przekracza 3,5 tys. zł, wystarczy oświadczenie kredytobiorcy o osiąganych dochodach - bank nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam