W ING Banku Śląskim można podglądać konta z aż 7 banków

2020-01-30 17:55:32

Dopiero co ING dodał Aliora do swojego agregatora kont a teraz znowu rozszerza usługę. Do listy banków, z których rachunki można podglądać w ING, dołączył właśnie Santander.

ING jest zdecydowanie liderem we wprowadzaniu otwartej bankowości. Nie tylko był pierwszym bankiem, w którym została udostępniona taka możliwość, ale także daje w tym momencie największe możliwości. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że do BNP Paribas, Pekao, PKO BP, mBanku oraz Millennium dołączył Alior a już dziś trafiła do nas informacja, że dołączony został także Santander.

Otwarta bankowość jest bezpłatną usługą, która pozwala na podglądanie rachunków posiadanych w różnych bankach z poziomu aplikacji do obsługi konta w ING - Moje ING. Wprowadzenie jej jest możliwe na podstawie dyrektywy PSD2, a dokładnie zapisu o otwartej bankowości, z ang. Account Information Service, w skrócie AIS.

Dodanie konta do agregatora wymaga potwierdzenia z poziomu obu kont (agregującego oraz agregowanego) a połączenie jest szyfrowane, w związku z czym można mieć gwarancje bezpieczeństwa korzystania z tej funkcjonalności.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam