11.05.2018, 08:31

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.

Samo podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne, czyli obowiązkowe dla każdego kierowcy OC, to często na drodze za mało. O ile OC stanowi wystarczającą ochronę w sytuacjach, w których to my jako kierowcy wyrządzimy innym osobom krzywdę (na ciele lub mieniu), o tyle nie zapewnia poduszki finansowej sprawcom wypadków i kolizji w zakresie pokrycia szkód, jakie odnieśli w zdarzeniu drogowym, do którego sami doprowadzili.

By zapewnić sobie tego rodzaju pomoc, konieczne jest wykupienie fakultatywnego NNW, czyli ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i/lub autocasco.

Dodatkowym elementem zabezpieczającym kierowcę przed nieoczekiwanymi zdarzeniami, takimi jak np. awarie samochodu, będzie również assistance samochodowe. To dzięki niemu zyskamy szybką pomoc drogową w kraju, a nawet za granicą. Ubezpieczyciel świadczący usługi assistance pomoże przy zmianie koła, bezpłatnie odholuje niesprawne auto, zapewni pojazd zastępczy czy zorganizuje i opłaci nocleg dla kierowcy i jego pasażerów, gdy samochód, którym się poruszali, zostanie unieruchomiony. Przekrój świadczeń dostępnych w ramach assistance jest niezwykle szeroki, począwszy od typowej pomocy drogowej, poprzez opiekę medyczną, na usługach tłumacza skończywszy.

Właściciele pojazdów, którzy się zdecydują na pełne zabezpieczenie na drodze, muszą się przygotować na niemały wydatek. Tym bardziej warto poświęcić chwilę na porównanie dostępnym ofert. Korzystając m.in. z dostępnych w Internecie porównywarek, dzięki poświęceniu kilku minut na proste kalkulacje, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia OC+AC+NNW+assistance

Samochód:
Ford Galaxy z 2012 r.
wartość: 70 tys.

Kierowca:
mężczyzna w wieku 36 lat,
zamieszkały w Piasecznie,
prawo jazdy posiada od 2004 r.

Towarzystwo

Wysokość składki

HDI

2,152 zł

Link4

2,225 zł

InterRisk

2,438 zł

Allianz

2,464 zł

Warta

2,575 zł

Axa

2,671 zł

Gothaer

2,683 zł

Generali

2,788 zł

Proama

2,806 zł

Compensa

2,853 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Jeżdżąc na co dzień Fordem Galaxy z 2012 roku o wartości 70 tys. zł, największe szanse na najtańszy pakiet polis komunikacyjnych są w HDI. Tak przynajmniej będzie w przypadku mieszkańców Piaseczna, bo to dla tego regionu wyliczyliśmy wysokość składek, wymienionych w zestawieniu. Nasz modelowy kierowca zapłaci w HDI za pakiet OC+AC z NNW i assistance 2152 zł rocznie. To o ok 700 zł mniej niż w towarzystwie, które w tym miesiącu zajęło dziesiąte miejsce w rankingu ubezpieczeń samochodowych. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Link4 ze składką 2225 zł, a na trzecim: InterRisk ze składką 2438 zł.

Oczywiście wszystkich kierowców rozglądających się właśnie za tańszą polisą uczulamy na tę i inne, prezentowane w sieci kalkulacje. Choć stanowią one cenną podpowiedź co do tego, jak wiele można zaoszczędzić na tanim ubezpieczeniu, to koniecznie należy mieć na uwadze, że prezentowane koszty dotyczą warunków dostępnych dla konkretnego profilu kierowcy i określonych parametrów auta.

Poszukując ubezpieczenia dla siebie (czy raczej: swojego samochodu), warto mieć na względzie to, jak wiele czynników decyduje o końcowej cenie ubezpieczenia. Staż za kierownicą, miejsce zamieszkania, pojemność silnika posiadanego auta, a nawet jego kolor - to tylko jedne z licznych informacji, które są potrzebne, by wyliczyć dostępną wysokość składki. Jedynym sposobem na poznanie cen polis dla nas samych jest odwiedzenie dobrego agenta lub skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń samochodowych, takiej jak Comperia Ubezpieczenia.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.05.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4390 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2018
Jeździsz Hyundaiem Tucsonem? Jeśli mieszkasz w Warszawie, najtaniej ubezpieczysz go w Generali – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń, przygotowanego przez Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2018
Najmniej 1640 zł za rok ochrony OC+AC zapłaci posiadać Toyoty Avensis, mieszkający w Warszawie. Najlepszą ofertę pakietu polis komunikacyjnych zaproponowało w tym miesiącu Generali
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2017
Jeśli wciąż będą rosły wysokości wypłat odszkodowań z ubezpieczenia OC, podrożeją i składki płacone przez kierowców. Niestety wszystko wskazuje na to, że sektor ubezpieczeń drogowych czekają wkrótce duże zmiany regulacyjne, które mogą negatywnie odbić się na kieszeni kierowców.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - październik 2017
Prawie 800 zł wynosi różnica cenowa między pierwszym a dziesiątym najtańszym pakietem ubezpieczeń OC+AC. W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile maksymalnie na ubezpieczeniu samochodu może zaoszczędzić posiadacz Volkswagen Golfa 1.4
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach