31.03.2018, 16:19

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Jeździsz Hyundaiem Tucsonem? Jeśli mieszkasz w Warszawie, najtaniej ubezpieczysz go w Generali – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń, przygotowanego przez Comperia.pl.

Znamy już oficjalne dane Polskiej Izby Ubezpieczeń, dotyczące rentowności rynku ubezpieczeniowego w całym 2017 roku. Wartość odszkodowań i świadczeń wypłaconych w ubiegłym roku przez polskich ubezpieczycieli sięgnęła 39,8 mld zł - podaje PIU. To aż o 8,9% więcej niż w roku 2016. Łączna kwota uznań, wypłacona na rzecz poszkodowanych z tytułu samego OC komunikacyjnego, to 8,6 mld zł (o 7,2% więcej niż rok wcześniej). Wypłaty w ramach AC wyniosły z kolei 4,5 mld zł (7,3% więcej niż rok wcześniej).

Mimo że do ofiar wypadków drogowych (i ich rodzin) trafia coraz więcej pieniędzy, to dynamika wzrostu odszkodowań nieco wyhamowała. Dzięki ostatnim podwyżkom składek, rynek OC w 2017 roku pozostał rentowny. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy od wielu miesięcy żyli pod presją rosnących kosztów ubezpieczania samochodów - wygląda na to, że na razie nie grozi nam kolejna fala znacznych podwyżek składek OC i AC.

A ile obecnie należy wyłożyć z kieszeni na kompleksowe ubezpieczenie auta, możecie sprawdzić w naszym podsumowaniu marca 2017. W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile na pakiet OC+AC+NNW będzie musiał wydać kierowca z Warszawy, który na co dzień jeździ 2-letnim autem marki Hyundai Tucson, wartym 75 tys. zł. Założyliśmy, że profilowy kierowca posiada maksymalne zniżki na OC/AC/NNW.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Ubezpieczenia OC+AC
Samochód:
Hyundai Tucson z 2015 r.
wartość: 75 tys.
Klient:
kierowca (48 lat) z Warszawy,
prawo jazdy od 40 lat,
maksymalne zniżki na OC/AC/NNW
Towarzystwo Wysokość składki
Generali 2426 zł
Gothaer 2498 zł
Link4 2535 zł
Proama 2631 zł
Compensa 2656 zł
HDI 2788 zł
Allianz 2815 zł
Warta 2935 zł
InterRisk 3160 zł
MTU 3162 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najtańszy pakiet polis komunikacyjnych modelowy kierowca Hyundaia znajdzie w Generali. Ubezpieczyciel zaproponował najniższą składkę, w wysokości 2426 zł. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Gothaer ze składką 2498 zł. Generali i Gothaer to jedyne towarzystwa ubezpieczeniowe, które zaoferowały składki w wysokości poniżej 2500 zł.

Trzecie miejsce rankingu należy do Link4, w którym nasz modelowy kierowca zapłaci za OC+AC+NNW 2535 zł na rok.

Tradycyjnie podajemy, ile w przypadku bieżącego rankingu można było zaoszczędzić na składce ubezpieczeniowej, wybierając najkorzystniejszą ofertę miesiąca. W marcu pomiędzy pierwszą, a dziesiątą najlepszą propozycją ubezpieczycieli różnica wyniosła 736 zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.03.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4380 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2018
Najmniej 1640 zł za rok ochrony OC+AC zapłaci posiadać Toyoty Avensis, mieszkający w Warszawie. Najlepszą ofertę pakietu polis komunikacyjnych zaproponowało w tym miesiącu Generali
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2017
Jeśli wciąż będą rosły wysokości wypłat odszkodowań z ubezpieczenia OC, podrożeją i składki płacone przez kierowców. Niestety wszystko wskazuje na to, że sektor ubezpieczeń drogowych czekają wkrótce duże zmiany regulacyjne, które mogą negatywnie odbić się na kieszeni kierowców.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - październik 2017
Prawie 800 zł wynosi różnica cenowa między pierwszym a dziesiątym najtańszym pakietem ubezpieczeń OC+AC. W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile maksymalnie na ubezpieczeniu samochodu może zaoszczędzić posiadacz Volkswagen Golfa 1.4
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2017
Aż 1732 zł wyniosła rozpiętość cenowa między pierwszym a dziesiątym najlepszym pakietem polis OC+AC+NNW. W świetle przewidywanych podwyżek składek OC tak duże różnice w kosztach najtańszych ofert mogą być zwiastunem rychłych zmian na gorsze. O tym, gdzie aktualnie najwięcej zaoszczędzisz na ubezpieczeniu auta, dowiesz się z wrześniowego rankingu ubezpieczeń samochodowych, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2017
Aż 646 zł może zaoszczędzić na OC, AC i NNW właściciel Hondy Civic – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych, przygotowanym przez Comperia.pl. Zobacz, która oferta wygrała sierpniowe podsumowanie miesiąca.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach