20.08.2018, 11:20

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.

Kupowanie używanych pojazdów co prawda ciągle wiąże się z ryzykiem, ale rząd intensywnie pracuje nad tym, by je ograniczać.

Już teraz kierowcy, którzy chcą poznać historię interesującego ich samochodu, mogą to zrobić w prosty sposób - przez Internet. Jest to możliwe dzięki rozwojowi systemu CEPiK, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wystarczy wejść na historiapojazdu.gov.pl, a następnie podać w udostępnionym w witrynie formularzu:

  • numer rejestracyjny auta,
  • VIN,
  • datę pierwszej rejestracji,

by pobrać raport, z którego poznamy rok produkcji samochodu, nazwisko jego właściciela i informację o posiadaniu aktualnej polisy OC. Już niedługo raport zostanie poszerzony o dodatkowe dane, które ułatwią nabywcom poznanie prawdziwej historii pojadu - mowa o przebiegu auta. Kara przewidziana za fałszowanie informacji o stanie licznika ma wynieść do 5 lat pozbawienia wolności.

Kwestie dotyczące szczegółów ubezpieczenia pojazdu, w tym historii jego szkodowości (udziału w wypadkach), bliżej poznamy jednak nie z systemu CEPiK, a z bazy danych UFG, czyli Ubezpieczeniowego Finduszu Gwarancyjnego. Pod adresem ufg.pl udostępniona została wyszukiwarka pojazdów, dzięki której każdy może się dowiedzieć o tym, gdzie jest ubezpieczone dane auto oraz może poznać jego historię szkód i napraw zgłaszanych ubezpieczycielowi (w tym celu wymagane jest złożenie specjalnego wniosku).

Dla osób, które zakup auta mają już za sobą, przygotowaliśmy podpowiedź, która ułatwi im zaoszczędzenie na kosztach ubezpieczenia. Roczna składka za pakiet kompleksowej ochrony w ramach OC+AC+NNW to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, a różnice w cenach ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą przekroczyć 100% (zależnie od parametrów auta i historii kierowcy). Aktualnie obowiązujące ceny polis porównaliśmy na przykładzie samochodu Opel Insignia o wartości rynkowej oszacowanej na 35 tys. zł. Założyliśmy, że autem porusza się na co dzień 38-letni kierowca z Piaseczna, który prawo jazdy posiada od 14 lat. 10 najtańszych ofert prezentujemy poniżej:

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych

Pakiet OC+AC+NNW

Auto:
Opel Insignia o wartości 35 tys. zł

Kierowca z Piaseczna,
wiek - 38 lat,
prawo jazdy posiada od 2004 r.

Towarzystwo

Wysokość składki

Gothaer

1601 zł

HDI

1788 zł

Generali

1859 zł

Warta

1877 zł

Allianz

1913 zł

InterRisk

1915 zł

Proama

1915 zł

PZU

2068 zł

Benefia

2386 zł

Axa

2410 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.08.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2795 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2018
Jeździsz Hyundaiem Tucsonem? Jeśli mieszkasz w Warszawie, najtaniej ubezpieczysz go w Generali – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń, przygotowanego przez Comperia.pl.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach