Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2016

2016-09-30 10:26:00

Przezorny zawsze ubezpieczony - takie powiedzenie od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku finansowym. Jest w nim dużo prawdy, ponieważ zakup polisy chroni przed skutkami wypadków, chorób i innych zdarzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że najbardziej narażoną na ryzyko grupą są kierowcy, którzy pokonują codziennie dziesiątki kilometrów. Ubezpieczeniem chroniącym ich przed wypadkami drogowymi są na przykład polisy OC i AC. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym towarzystwie można znaleźć najtańszy taki pakiet.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to najpopularniejsza polisa występująca na polskim rynku finansowym. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jest ona obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Pomimo tego, że każda polisa OC chroni klienta dokładnie w takim samym zakresie (narzuconym przez państwo), to ceny tych ubezpieczeń są ustalane indywidualnie przez każde towarzystwo.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku polis AC. Zakres ochrony tych ubezpieczeń zależy wyłącznie od regulacji danego towarzystwa, więc zanim zdecydujemy się na zakup takiej polisy koniecznie należy zapoznać się z OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) danej firmy.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu ekspertów z Comperia Ubezpieczenia przygotowała zestawienie najtańszych polis OC+AC dla 36-letniego właściciela Suzuki SX4 z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 wyprodukowanym w 2009 roku.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Suzuki SX4 1,6 benzyna; rok prod. 2009
Klient: kierowca rocznik 1980, posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w mieście do 200 tys. mieszkańców
Towarzystwo
Wysokość składki
HDI
1 647,00 zł
Axa
1 651,00 zł
Proama
1 720,00 zł
Warta
1 734,00 zł
MTU
1 757,00 zł
Link4
2 023,00 zł
Liberty
2 311,00 zł
Ergo Hestia
2 380,00 zł
Generali
2 540,00 zł
InterRisk
2 741,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najtańszy pakiet ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej i autocasco oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe HDI. Roczna składka za zakup takiej ochrony zamyka się w kwocie 1647 złotych.

Drugie miejsce zestawienia zawierającego najtańsze polisy OC+AC zajął pakiet ubezpieczeń oferowany przez AXA. Koszt nabycia wspomnianego ubezpieczenia w tym towarzystwie wynosi 1651 złotych.

Ostatnią pozycję na podium zajęło towarzystwo ubezpieczeniowe Proama, gdzie zakup polisy od odpowiedzialności cywilnej i autocasco to wydatek rzędu 1720 złotych.

Pierwszą piątkę najtańszych pakietów ubezpieczeniowych zawierających pakiet OC+AC zamykają oferty Warty i MTU. Koszt ubezpieczenia w tych podmiotach jest tylko nieznacznie wyższy niż w przypadku wspomnianej wyżej Proamy i nie przekracza kwoty 1760 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne września 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam