Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2017

2017-01-31 08:57:00

Ferie w pełni - większość osób wyjeżdża teraz na zimowiska i do różnych górskich kurortów. Trzeba jednak pamiętać, że każda taka eskapada niesie ze sobą ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym typu stłuczka lub wypadek. Dlatego niezwykle ważną kwestią jest zapewnienie sobie odpowiedniego bezpieczeństwa. Produktem doskonale nadającym się do tego celu są polisy komunikacyjne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym towarzystwie można znaleźć najtańsze takie rozwiązanie.

Polisy komunikacyjne mają za zadanie chronić posiadacza pojazdu i osoby mu towarzyszące przed skutkami wypadków drogowych. Oczywiście aby taka opieka była możliwa konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Na rynku można spotkać:
- polisy OC (obowiązkowe ubezpieczenie każdego pojazdu),
- polisy AC umożliwiające uzyskanie odszkodowania w przypadku, gdy nasz pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony z naszej winy,
- polisy NNW chroniące nas i pasażerów przed skutkami wypadków drogowych.

Ostatnio dużo się mówi o podwyżkach jakie miały miejsce w polisach OC. W niektórych przypadkach wzrosty wyniosły nawet kilkadziesiąt procent. Dlatego w dzisiejszej odsłonie rankingu pod uwagę wzięto wyłącznie ten typ ubezpieczenia.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała zestawienie najtańszych polis ubezpieczeniowych OC dla 45 -letniego kierowcy posiadającego 60 proc. zniżek i poruszającego się samochodem marki Fiat Punto z silnikiem 1,9 diesel. Osoba ta mieszka w małej miejscowości leżącej 30 km od Krakowa.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Fiat Punto; 1,9 diesel
Klient: kierowca rocznik 1972 posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały pod Krakowem
Towarzystwo
Wysokość składki
AXA
608,00 zł
Liberty
621,00 zł
Proama
680,00 zł
Compensa
763,00 zł
MTU
783,00 zł
InterRisk
853,00 zł
HDI
889,00 zł
Allianz
902,00 zł
Warta
987,00 zł
Link4
1 033,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)


Dla przyjętych parametrów najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA. Roczna składka u tego ubezpieczyciela zamyka się w kwocie 608 złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia najtańszych ubezpieczeń OC padło łupem Liberty Ubezpieczenia, w którym to koszt nabycia wspomnianej polisy wynosi równe 621 złotych.

Ostatnią lokatę na podium zajęła polisa OC, której cena wynosi 680 złotych. Ubezpieczenie w takiej cenie można nabyć w towarzystwie ubezpieczeniowym Proama.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się ubezpieczenia komunikacyjne oferowane przez TU Compensa i MTU. Koszt nabycia polis OC w tych podmiotach wynosi odpowiednio 763 oraz 783 złote.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca został nagrodzony wyróżnieniem Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne stycznia 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam