Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2017

2017-08-30 22:47:00

Aż 646 zł może zaoszczędzić na OC, AC i NNW właściciel Hondy Civic – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych, przygotowanym przez Comperia.pl. Zobacz, która oferta wygrała sierpniowe podsumowanie miesiąca.

Rosnąca z roku na rok wysokość składek na ubezpieczenie OC stanowi coraz większą bolączkę polskich kierowców. Negatywny wpływ kosztów ubezpieczenia samochodu na naszą kieszeń można jednak znacznie ograniczyć - przenosząc się do innego zakładu ubezpieczeń.

Nie polecamy jednak spoczywania na laurach po jednokrotnej zmianie ubezpieczyciela na tańszego. Nawet najbardziej pieczołowicie wybrana w danym roku oferta wcale nie będzie musiała być najlepsza także za rok czy dwa lata.

Rynek ubezpieczeń jest niezwykle płynny. Zakłady dokonują częstych modyfikacji sposobu kalkulacji stawek, wskutek czego ceny polis się wahają. Nie zapominajmy przy tym, że z roku na rok zmienia się nasza historia kierowcy. Każdy kolejny rok amortyzacji samochodu, każda stłuczka czy wręcz przeciwnie - każdy okres bezszkodowej jazdy mogą w nieco inny sposób wpływać na przyznane zniżki lub naliczone zwyżki przez poszczególnych ubezpieczycieli.

By pomóc Wam wybrać najlepiej, jak to tylko możliwe, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych ofert ubezpieczeń pakietowych: OC + AC + NNW. W tym miesiącu naszym modelowym klientem jest 59-letni kierowca z Warszawy, posiadający prawo jazdy od 41 lat. Jego samochód to Honda Civic z 2012 roku o wartości ok 40 tys. zł. Kierowca posiada 60% zniżek. Wyniki porównania przedstawiamy poniżej.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC+AC+NNW
Samochód: Honda Civic z 2012 r.
Klient:
kierowca (59 lat) z Warszawy,
wartość posiadanych zniżek: 60%
Towarzystwo Wysokość składki
AXA1756 zł
HDI1803 zł
Generali1827 zł
Proama1840 zł
Warta1909 zł
Compensa1920 zł
Benefia2083 zł
Gothaer2150 zł
MTU2398 zł
Allianz2402 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

W sierpniu tylko jedno towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowałoby naszemu modelowemu kierowcy składkę ubezpieczeniową w kwocie poniżej 1800 zł. W najlepszym wypadku za pakiet ubezpieczeń OC + AC + NNW właściciel Hondy Civic zapłaci 1756 zł w AXA. 1803 zł to z kolei cena pakietu z oferty drugiego w zestawieniu HDI. Tuż za nim uplasowało się Generali, proponujące składkę w wysokości 1827 zł. W czwórce ubezpieczycieli oferujących składkę poniżej 1900 zł znalazła się jeszcze Proama (1840 zł). Stawkę dziesięciu najlepszych ofert ubezpieczeniowych zamykają propozycje MTU i Allianz - w obu przypadkach pakiet będzie kosztować ok 2400 zł, a różnica między tymi propozycjami to zaledwie 4 zł na korzyść MTU.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam