Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2016

2016-05-17 10:57:00

Najtańszy pakiet OC+AC na dziesięcioletnie Subaru Tribeca oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowanego przez Comperia Ubezpieczenia. Które jeszcze towarzystwa oferują klientom względnie atrakcyjne warunki? Szczegóły poniżej.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy współpracy z ekspertami Comperia Ubezpieczenia postanowiła sprawdzić, w którym towarzystwie posiadacz pojazdu Subaru Tribeca 3.0 TE Exclusive rocznik 2006 może liczyć na najtańszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC+AC. Oferta została przygotowana dla 35-letniego mieszkańca Warszawy posiadającego 60 procent zniżek.

Warto wspomnieć, że powyższe parametry zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club w drodze ankiety, a dzisiejszy zwycięzca został uhonorowany statuetką Comperia Stars i tym samym weźmie on udział w walce o tytuł najlepszego Towarzystwa Ubezpieczeniowego w 2016 roku.

Najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne

 

TOP5 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Subaru Tribeca 3.0 TE Exclusive
Klient: mężczyzna, rocznik 80, zamieszkały w Warszawie
Towarzystwo
Wysokość składki
Proama
1 702,00 zł
Liberty Ubezpieczenia
1 901,00 zł
Link4
1 901,00 zł
Generali
2 100,00 zł
Gothaer
2 152,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych założeń najtańszą ofertą ubezpieczeniową może się pochwalić Proama. Wysokość składki za dobrowolne ubezpieczenie OC powiększone o ochronę Autocasco w tym Towarzystwie wynosi 1702 złote.

Tuż za zwycięzcą dzisiejszego rankingu uplasowały się oferty Liberty Ubezpieczenia oraz Link4. W ich przypadku roczna składka ubezpieczeniowa wynosi 1901 złotych, czyli o 199 złotych więcej niż u zwycięzcy.

Pierwszą piątkę powyższego zestawienia zamykają pakiety ubezpieczeniowe oferowane przez Generali oraz Gothaer. W pierwszym przypadku wysokość składki ubezpieczeniowej wynosi równe 2100 złotych, a w drugim jest o 52 złote wyższa i przyjmuje wartość 2152 złote.

Na zakończenie warto dodać, że zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkowy dla każdego posiadacza pojazdu, a co za tym idzie osoby nie posiadające takiej polisy muszą się liczyć z finansowymi konsekwencjami. Ubezpieczenie Autocasco z kolei jest całkowicie dobrowolne, ale to właśnie ta druga polisa chroni posiadacza pojazdu przed szkodami wyrządzonymi przez nieznanych sprawców (zadrapania na parkingu) czy też spowodowanymi przez siły natury (silny wiatr zrzucił gałąź na nasz samochód, uszkodzona karoseria po gradobiciu).

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl