Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2017

2017-11-30 15:53:00

Jeśli wciąż będą rosły wysokości wypłat odszkodowań z ubezpieczenia OC, podrożeją i składki płacone przez kierowców. Niestety wszystko wskazuje na to, że sektor ubezpieczeń drogowych czekają wkrótce duże zmiany regulacyjne, które mogą negatywnie odbić się na kieszeni kierowców.

Komisja Europejska zamierza wprowadzić zmiany, które mają ułatwić konsumentom zawieranie polis, zwłaszcza obcokrajowcom po przeprowadzce do obcego kraju. Nie wszystkie plany modyfikacji przepisów podobają się jednak samym ubezpieczycielom.

Negatywnie oceniany jest przez branżę ubezpieczeniową przyszły obowiązek informowania klientów o stosowanym przez tych pierwszych sposobie naliczania zwyżek i zniżek za bezwypadkową jazdę. Takie działanie skutkowałoby w zasadzie upublicznieniem cennika, a to mogłoby wpłynąć na ograniczenie konkurencyjności i swobody w zakresie ubezpieczenia konkretnych ryzyk.

Zakłady ubezpieczeń będą musiały również stosować ujednolicony formularz historii szkód z ubezpieczenia OC. Zdefiniowane ma zostać także samo pojęcie szkody komunikacyjnej .

Póki co polski rynek ubezpieczeń funkcjonuje na dotychczasowych zasadach, a ceny OC - które ustabilizowały się po ostatnich podwyżkach - wciąż znajdują się na relatywnie niskim poziomie w skali europejskiej. Jak niskim? Sprawdziliśmy, ile najmniej aktualnie może zapłacić kierowca za pakiet polis OC i AC.

Modelowym klientem został 33-letni właściciel Volkswagena Passata, mieszkający w Grodzisku Mazowieckim. Wartość rynkowa auta to 67 tys. zł. Kierowca posiada maksymalne zniżki OC i AC.

Wyniki listopadowego porównania prezentujemy w tabeli poniżej.

 

TOP7ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia OC+AC

Samochód:
Volkswagen Passat
o wartości 67 tys. zł

Klient:
kierowca (33 lata)
z Grodziska Mazowieckiego,
posiada maksymalne zniżki OC/AC

Towarzystwo

Wysokość składki

InterRisk

2555 zł

PZU

2601 zł

Compensa

2779 zł

MTU

3145 zł

Allianz

3404 zł

Axa

3496 zł

Gothaer

3727 zł

Proama

4251 zł

HDI

4351 zł

Generali

4549 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)


Najlepszą cenową ofertę pakietową zaproponował w listopadzie InterRisk. Roczna składka w przypadku naszego modelowego klienta wyniesie 2555 zł. Niecałe 50 zł rocznie więcej przyjdzie zapłacić klientowi PZU (składka 2601 zł). 2779 zł to z kolei koszt pakietu polis w trzeciej na liście Compensie. Wymieniona trójka to jedyne towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględnione w porównaniu, które wyliczyły łączną składkę dla całego pakietu na poziomie poniżej 3000 zł.

Jak wiele na porównaniu ofert ubezpieczeniowych może zaoszczędzić kierowca, łatwo można zobaczyć po zestawieniu pierwszej i dziesiątej najlepszej propozycji ubezpieczycieli. Różnica cenowa między tymi ofertami to aż 2 000 zł - prawie tyle, ile wynosi składka proponowana przez zwycięzcę listopadowego rankingu.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam