Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2017

2017-07-26 13:31:00

Chcesz dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu? Sprawdź nasz najnowszy ranking. W tym miesiącu zbadaliśmy, jak przedstawiają się koszty pakietów OC+AC+NNW. Różnica cenowa w pierwszej dziesiątce najlepszych ofert to prawie 800 zł!

Choć zgodnie z polskim prawem kierowca obowiązkowo musi ubezpieczyć swój samochód jedynie w zakresie OC, to polecamy rozważyć również wykupienie polisy autocasco i NNW. Ten dodatkowy pakiet pomoże zabezpieczyć własny portfel przed ewentualnymi finansowymi stratami wskutek drobnych stłuczek i poważnych wypadków, w których to my zawiniliśmy.

Wyjeżdżając na drogę, warto pamiętać, że OC chroni kierowcę w bardzo ograniczonym zakresie. Zapobiega jedynie poniesieniu kosztów na rzecz osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych wywołanych przez osobę posiadającą OC. Gdyby nie OC sprawca zdarzenia musiałby z własnej kieszeni pokryć roszczenia poszkodowanych, którzy z pewnością domagaliby się na drodze sądowej rekompensaty za doznane szkody (czy to osobowe - obrażenia ciała, czy też na mieniu - np. uszkodzenie auta uczestniczącego w wypadku). Do zabezpieczenia się przed ryzykiem kosztów ewentualnych strat poniesionych przez samego sprawcę wypadku służą inne rodzaje ubezpieczeń: autocasco (AC) i NNW.

Tylko dzięki AC będziemy mogli otrzymać świadczenie, które pomoże nam naprawić auto (lub kupić nowe, jeśli w wyniku wypadku nasz pojazd nadaje się już tylko do kasacji). Polisa NNW (chroniąca od następstw nieszczęśliwych wypadków) umożliwi z kolei otrzymanie przez kierowcę lub jego pasażerów pomocy pieniężnej podczas leczenia czy rekonwalescencji powypadkowej.

W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile za pakiet OC+AC+NNW zapłaci 58-letnia kobieta spod Płocka, posiadająca auto Toyota Auris (rok produkcji: 2014). Założyliśmy, że nsz modelowy kierowca posiada 60% zniżek ubezpieczeniowych.

 Wyniki porównania przedstawiamy w poniższej tabeli:

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC+AC+NNW
Samochód: Toyota Auris z 2014 r.
Klient:
kierowca (58 lat) z okolic Płocka,
wartość posiadanych zniżek: 60%
Towarzystwo Wysokość składki
Gothaer1 074,00 zł
Axa1 158,00 zł
Generali1 230,00 zł
Link41 345,00 zł
Compensa1 491,00 zł
Allianz1 513,00 zł
Benefia1 583,00 zł
Proama1 601,00 zł
HDI1 734,00 zł
Warta1 838,00 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

 

Najtańszy w tym miesiącu okazał się pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych w Gothaer. Łączna składka wyniesie w jego przypadku 1074 zł.

Drugie miejsce w lipcowym rankingu zajęła Axa ze składką niemal o 100 zł wyższą od zwycięzcy: 1158 zł. W przypadku zajmującego trzecią lokatę Generali koszt ubezpieczeń wyniósł z kolei 1230 zł. Zestawienie zamyka oferta Warty, w której za pakiet OC+AC+NNW nasza klientka zapłaciłaby 1838 zł.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam