Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018

2018-04-30 18:38:00

Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.

W tym miesiącu skupiliśmy się na porównaniu cen pakietów ubezpieczeniowych, w których skład obok OC i AC wchodzą NNW oraz assistance drogowe. Jako profilowego klienta wybraliśmy 38-letniego mieszkańca Piaseczna, jeżdżącego Fordem Galaxy, wartym 70 tys. zł. Założyliśmy, że kierowca posiada prawo jazdy od 14 lat. Rok produkcji samochodu to 2012.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia OC+AC+NNW+assistance

Samochód:
Ford Galaxy z 2012 r.
wartość: 70 tys.

Kierowca:
mężczyzna w wieku 38 lat,
zamieszkały w Piasecznie,
prawo jazdy posiada od 2004 r.

Towarzystwo

Wysokość składki

HDI

2,152 zł

Link4

2,225 zł

InterRisk

2,438 zł

Allianz

2,464 zł

Warta

2,575 zł

Axa

2,671 zł

Gothaer

2,683 zł

Generali

2,788 zł

Proama

2,806 zł

Compensa

2,853 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Uwzględniając przyjęte założenia, najlepszą ofertę OC+AC+NNW+assistance znajdziemy w HDI. Składka wyliczona w tym towarzystwie ubezpieczeniowym wyniosła 2152 zł. To o 1/4 mniej niż w przypadku propozycji oferty zamykającej stawkę dziesięciu najtańszych pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych.

Na drugim miejscu rankingu znalazł się Link4, w którym za kompleksową ochronę właściciel Forda Galaxy zapłaci 2225 zł rocznie.

Trzecia najtańsza polisa dostępna jest w InterRisk. Cena pakietu w przypadku naszego modelowego kierowcy wyniosłaby 2438 zł. Warto podkreślić, że tylko 26 zł drożej niż w InterRisk kosztowałoby go ubezpieczenie auta w Allianz, który uplasował się tuż za podium.

Osoby, które szukają większych oszczędności, mogą skompresować pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych do niezbędnego minimum, odrzucając te opcje, które w ich przypadku niekoniecznie mogą się sprawdzić.

Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów od zdarzeń losowych. Celem AC jest zapewnienie kierowcy wsparcia finansowego po utracie (np. wskutek kradzieży), zniszczeniu czy uszkodzeniu pojazdu lub jego wyposażenia. Warto mieć na uwadze, że o cenie AC świadczy nie tylko, który zakład ubezpieczeń wybierzemy, ale i zakres udzielanej ochrony oraz lista wyłączeń odpowiedzialności. AC najczęściej występuje w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym, a każdy z nich różni się szczegółami w poszczególnych zakładach ubezpieczeń. Warto mieć to na uwadze, porównując koszty AC.

NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewnia pomoc pieniężną w razie uszkodzeń ciała lub śmierci ubezpieczonego w wypadku. Dzięki NNW możemy liczyć np. na pokrycie kosztów pobytu w szpitalu, leczenia lub rehabilitacji.

Assistance to usługa gwarantująca w cenie plisy szybką pomoc drogową bez dodatkowych opłat, które kierowca musiałby ponieść np. za holowanie pojazdu. W ramach assistance świadczone są różne usługi, np. opieka medyczna, samochód zastępczy czy organizacja kierowcy i jego pasażerom pobytu w hotelu po awarii auta.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam