Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2016

2016-04-14 16:42:00

38-letnia Warszawianka pakiet OC+AC+NNW+Assistance najtaniej otrzyma w Link4. Takie są rezultaty najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych Comperia Ubezpieczenia.

Tym razem redakcja Comperia.pl we współpracy z Comperia Ubezpieczenia pod lupę wzięła oferty pakietowe ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli OC + AC (opcja kosztorys z amortyzacją części) + NNW oraz assistance.

Modelowym klientem, dla którego poszukiwano najatrakcyjniejszej oferty ubezpieczeniowej, była tym razem 38-letnia zamężna kobieta, posiadająca 2 dzieci, zamieszkała na Białołęce w Warszawie. Założono, że ubezpieczenia ona Fiata Panda 1,1 Actual o wartości 8 tys. złotych. Przyjęto, że legitymizuje się 60-procentowymi zniżkami.

Warto wspomnieć, że niektóre parametry klienta i pojazdu w specjalnej ankiecie wybierali użytkownicy Fast50Club. To oni orzekli, że w tym miesiącu w rankingu uwzględniano oferty dla klienta w wieku ponad 35 lat i ze zniżkami 60%, zamieszkałego w mieście z ponad 200 tys. mieszkańców, a wartość pojazdu to 5-15 tys. zł.

TOP5 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC (opcja kosztorys z amortyzacją części) + NNW oraz dodatkowo płatny assistance

Samochód: Fiat Panda 1,1 Actual o wartości 8 tys. zł

Klient: kobieta, rocznik 78, zamężna, 2 dzieci, zamieszkała w Warszawie w dzielnicy Białołęka
Towarzystwo
Wysokość składki
Link4
886,00 zł
Proama
940,00 zł
AXA
977,00 zł
Aviva
982,00 zł
PZU
1 018,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)


Jak wynika z danych Comperia Ubezpieczenia, pakiet OC+AC+NNW+assistance najtaniej modelowa klientka otrzyma w Link4. Tu łączna składka wyniesie 886 zł. Na podium załapała się jeszcze Proama (składka 940 zł) oraz AXA (977 zł), a pierwszą piątkę uzupełniła Aviva (982 zł) oraz PZU (1 018 zł).

Przypominam, że o ile ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest polisą obowiązkową, to pozostałe nie są obligatoryjne. Warto jednak z nich korzystać. Na przykład autocasco chroni Twój samochód przed szkodami które wyrządzisz sam albo sprawca jest nieustalony (np. zarysowany zderzak na parkingu) lub szkoda powstała na skutek działania sił natury (np. gałąź spadła na samochód). W takiej sytuacji koszt likwidacji szkód zostanie pokryty właśnie z polisy AC. Jeśli ktoś takiego ubezpieczenia nie ma, musiałby zaangażować swoje oszczędności.

Ubezpieczenie NNW (czyli następstw nieszczęśliwych wypadków) zapewnia z kolei wsparcie finansowe w postaci pokrycia kosztów ewentualnego leczenia i rehabilitacji, lub pogrzebu. Pakiet assistance to oczywiście pomoc drogowa w przypadku awarii, wypadku czy kradzieży.

Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński