Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - grudzień 2016

2016-12-28 09:23:00

Grudzień to jeden z najgorszych okresów dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Niskie temperatury, krótkie dni i śliskie nawierzchnie dróg sprawiają, że w miesiącu tym mocno wzrasta ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego, aby maksymalnie ograniczyć skutki takich wydarzeń należy wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie, które towarzystwo oferuje obecnie najtańsze polisy.

Ubezpieczenie komunikacyjne to nieodłączny "towarzysz" każdego właściciela samochodu, motoru czy innego pojazdu. Po części wynika to z faktu, że zakup ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej jest w naszym kraju obligatoryjny. Co więcej, zakres takiego produktu jest w Polsce regulowany przepisami stosownej ustawy. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku polis autocasco, których zakres jest samodzielnie ustalany przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu ekspertów z Comperia Ubezpieczenia przygotowała właśnie najnowszy ranking ubezpieczeń zawierający pakiet OC+AC. Poniższe wyliczenia zostały przeprowadzone dla 41-letniego mieszkańca Krakowa, posiadającego 60 proc. zniżek i poruszającego się samochodem marki Volvo.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Volvo XC60; wartość pojazdu około 60 tys. zł
Klient: kierowca rocznik 1975 posiadająca 60 proc. zniżek, zamieszkały w Krakowie
Towarzystwo
Wysokość składki
AXA
1 722,00 zł
Link4
2 031,00 zł
Proama
2 116,00 zł
Liberty
2 116,00 zł
Generali
2 233,00 zł
HDI
2 295,00 zł
Warta
2 441,00 zł
Allianz
2 521,00 zł
Compensa
2 722,00 zł
MTU
2 843,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych parametrów najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne zawierające pakiet polis OC i AC oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA. Roczna składka za zakup tego produktu wynosi 1722 złote.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia zawierającego pakiet ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej i autocasco padło łupem TU Link4. Zakup ubezpieczenia w tym towarzystwie to wydatek na poziomie 2031 złotych.

Ostatnią lokatę na podium rankingu najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych zajęły ex aequo TU Proama i TU Liberty, w których to koszt nabycia polisy OC powiększonej o ochronę AC wyniósł równe 2116 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się propozycje ubezpieczeń takich towarzystw jak Generali, HDI i Warta. Zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco w tych towarzystwach to wydatek zawierający się w przedziale od 2200 do 2500 złotych.

Jak co miesiąc, tak teraz zwycięzca dzisiejszego rankingu został nagrodzony wyróżnieniem Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne grudnia 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam